Çeşme'de TOKİ işe başlıyor

Giriş Tarihi: 29.6.2013

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Fatma Özen, TOKİ tarafından yörenin mimarisiyle uyumlu toplu konut projesi kapsamında dar gelirlilere 1584 ev yapılacağını söyledi

Çeşme AK Parti Haziran ayı olağan ilçe danışma toplantısı Çeşme Ilıca Plaj Evleri'nde yapıldı. Toplantıda Reisdere'de yapılacak TOKİ konutları hakkında halka bilgi verildi. Toplantıya başta İlçe Başkanı Fatma Özen, İl Meclis Üyesi Arif Barata, İlçe Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Boyacı, Kadın Kolları Başkanı Gardenya Erdöl Çizmeci, İlçe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özay İpek olmak üzere çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

ÖRNEK PROJE
AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Fatma Özen, TOKİ tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Çeşme mimarisiyle uyumlu, örnek bir toplu konut projesini, Çeşmeli dar gelirli vatandaşlara kazandırmanın heyecan ve mutluluğunu paylaştıklarını söyledi. Özen, projenin iddia edilenin aksine 450 bin metrekarelik alanın sadece yüzde 20 kadarına bina inşaatı yapılacağını belirterek, "Diğer alanlar ise park, bahçe, sağlık tesisi, yol, kamusal ve sosyal alan, kreş, ilköğretim okulu, orta öğretim okulu, lise, cami, spor tesisleri, pazaryeri ve site içi otopark gibi ortak kullanım alanlarını kapsıyor. Bugün için bir dikili ağaç olmayan araziye çoğu zeytin ağacı olmak üzere 30 bin ağaç fidanı dikilecek. Ağaç boyunu geçmeyen yapılardan, zemin + 3 kat olarak, 3+1 ve 2+1 tipinde olmak üzere toplam 1584 adet konut yapılacak. Tüm alt yapı ve kamusal ve sosyal tüm tesisler aynı zamanda bitirilmiş olarak noter huzurunda yapılacak kura ile hak sahiplerine teslim edilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme'de TOKİ işe başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN