Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engin Uğur AĞIR: Adam gibi adam

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Günümüzde belli yerlere gelen kişiler, yaptıkları, iz bıraktıkları çalışmalara güvenerek çıtayı daha da yükseklere çıkarmak arzusundadır. Benim de 30 yıldan uzun bir zamandır tanıdığım; çalışkanlığı, dürüstlüğü, yaptığı hizmetlerle on binlerce kişinin haklı sevgi ve saygısını kazanan, "adam gibi adam" dediğim bir dostum, arkadaşım var. Sizlere Ege-Koop'un Genel Başkanı Hüseyin Aslan'dan bahsetmek istiyorum.
Şimdiye kadar 7 projeyi tamamlayan, 5'inin de çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren, 100 bin kişiyi konut sahibi yapan, verdiği her sözü yerine getiren Aslan, geçtiğimiz günlerde 27 ilçeden 700 muhtar ve eşini 'Yaza Merhaba Şenliği'nde Villakent'te bir araya getirdi.

MUHTARLARDAN ÖVGÜ

Etkinlikte, muhtarların dışında, Ege-
Koop'un Onursal Genel Başkanı, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Burhan Özfatura, Ege-Koop Ankara Temsilcisi ve CHP Parti Meclisi Üyesi Faruk Demir, Ege-
Koop Danışma Kurulu Başkanı Öcal Uluç, danışma kurulu üyeleri ve gazeteciler de hazır bulundu.
Gecede sahne alan Mikrop Hikmet, şovuyla herkesi kırdı geçirdi. Gecede muhtarlara seslenen Aslan, önümüzdeki yerel seçimin önemine dikkat çekerken şunları söyledi: "İzmirliler'in, başarısı kanıtlanmış, eserlerini, projelerini, hayallerini halkla paylaşacak cesur, atak, kararlı ve risk almaktan çekinmeyen projeci birini Büyükşehir'e başkan seçmeli." Bu sözlerin ardından muhtarların ortak bir söylemle, "İzmir artık seni ve projelerini istiyor. Bu defa hayır deme lüksün yok" diyerek onurlandırması, Aslan'ı mutlu etti.
Duygulanan Aslan'ın bu kısa ancak, anlamlı sözlere yanıtı şu oldu: "Statükocu adaylar yerine, değişimci, ortak akla önem veren, sorun çözme yeteneği olan aday desteklenmeli. Unutulmamalıdır ki yerel seçimlerde siyasi partiler kadar, adaylar da sonucu belirliyor. Bulunduğum her konumda, ki bu konum Büyükşehir Belediye Başkanlığı da olabilir; çocuklarımıza, halkımıza güvenli, parlak bir gelecek hazırlamak, İzmir'i sanayide, ticarette, turizmde, kentleşmede, sanatta, kültürde marka şehir yapmak için sadece elimi değil, bedenimi de taşın altına koymaya hazırım. Bunun için de Ege-Koop Proje Merkezi'ni kurduk ve 200 proje hazırladık. Bütün enerjimi, bilgimi, birikimimi Büyükşehir'de İzmir'in modernleşmesi, markalaşması ve halkımızın rahatı, huzuru, mutluluğu ve güven içinde yaşam sürdürmesi için harcamaya hazırım.
Hizmet yolunda sevgili muhtarlarımızla el ele, kol kola olacağız."

ÖZFATURA ÇOK BÜYÜK KAZANÇ
Özfatura da, Aslan'ın çalışmalarına kefil olduğunu vurguladı, "İzmir için hizmet yolculuğunda en iyisini yapacağından şüphem yok. Ben ve ekibim Aslan'a güveniyoruz. Destekçisiyiz, yanındayız" dedi.
Özfatura gibi tecrübeli, çalışkan bir insanın Aslan'ın yanında olması çok önemliydi.
Özfatura'nın Aslan'la ilgili söylediği şu sözler ise büyük önem taşıyordu: "Ege-
Koop Başkanlığını büyük bir onurla devrettiğim Aslan'ın çalışmalarını yıllardır yakından takip ediyorum.
Bizden aldığı bayrağı, büyük özveri ile en üst seviyelere taşıyor. İzmir için çok daha büyük projeler üreteceğine inancım tam. Akıllı başkan, başkasının aklını kullanabilen, başkasının gayretini değerlendirebilendir.
Bir başkan her şeyi bilmeyebilir ama bileni bilmelidir. Hüseyin kardeşimde de bu vasıflar fazlasıyla var. Ortak aklı en iyi şekilde kullanıyor.
Hizmet yolculuğunda en iyisini yapacağından şüphem yok. Ben ve ekibim Aslan'a güveniyoruz. Kendisi için elimden gelen her şeyi yapacağım.
Onu İzmir'de daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Açık ve net söylüyorum:
Ekibim ve ben kendisinin destekçisiyiz, yanındayız."
Her ne kadar Aslan adaylığını açıklamasa da, Özfatura'nın bilgi ve birikimlerinden faydalanacağı kesin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engin Uğur AĞIR: Adam gibi adam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN