Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite ile sanayi işbirliğinde ilk adım

Giriş Tarihi: 30.6.2013

İKÇÜ, sanayi - üniversite işbirliği ile bilginin üretime yansıması için, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerini ağırladı

İKÇÜ Çiğli Ana Yerleşkesi Seminer Salonunda gerçekleşen toplantıda konuk işadamlarına, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nin üniversite-sanayi işbirliği vizyonu anlatıldı. Rektör Prof. Dr.Galip Akhan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kocabaş ve Prof. Dr. İbrahim Atilla Acar, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Okur, Kemalpaşa Belediye Başkanı ve KOSBİ Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kamil Porsuk, yönetim kurulu üyeleri, Kemalpaşalı işadamlarını ağırladı.

EN İYİ ÜNİVERSİTE

Fakültelerden gelen akademisyenlerin hazır bulunduğu programın açılışında sanayicilere seslenen Rektör Akhan, üniversite-sanayi işbirliğinin önemini vurguladı. Başkan Karakayalı da "Çiçeği burnunda bir üniversitenin kısa bir sürede bu kadar başarılı olması takdire şayandır. Başta Rektör Prof. Dr. Galip Akhan olmak üzere tüm öğretim görevlerini kutluyorum" diyerek İKÇÜ'nün kısa zamanda Türkiye'nin en değerli üniversitesi olacağına inandığını ifade etti. İKÇÜ'nün sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak bölümler ve kadrolar oluşturduğuna değinen Kamil Porsuk, "Rektör Prof. Dr. Galip Akhan'a ve ekibine donanımlı ve ihtiyaçlara cevap verebilecek öğrenciler yetiştirmeleri için başarılar diliyorum" dedi.

DOĞRU ORGANİZASYON
İKÇÜ Rektör Yardımcısı Acar, yapılacak ortak çalışmalardan maksimum verim elde edilmesi adına "Doğru Organizasyon" temalı bir sunum yaptı. Üretim sürecinde sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için planlı hareket etmenin önemini vurgulayan Acar: "Üretimin bir adım ötesi ürünü dağıtabilmek, onu pazarlayabilmek, sattığı malın karşılığını tahsil edebilmek, daha sonraki adımı ise tahsil edilen miktarın yeniden üretim sürecine döndürmek ve sürdürülebilir bir üretim sağlayabilmektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite ile sanayi işbirliğinde ilk adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN