"Akdenizli filmler" İzmir'de

Giriş Tarihi: 4.7.2013

Büyükşehir Belediyesi, "Akdeniz Film Festivali" ile dünya sinemasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Festival 1-9 Kasım günleri arasında düzenlenecek

ÇOK SAYIDA SANATÇI GELİYOR
Ekim 2009'da gerçekleştirdiği Kültür Çalıştayı ile İzmir'i "Akdenizlilik kimliği" içinde yeniden uluslararası bir kültür, sanat ve tasarım metropolü haline getirme hedefini ortaya koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu hedefe ulaşma konusunda çok önemli bir adım daha atıyor. Kentin kültür-sanat yaşamına ciddi katkı sağlayan pek çok uluslararası sanat etkinliğini destekleyen Büyükşehir Belediyesi, 1-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 1. Akdeniz Film Festivali'nde, yurtiçinden ve dışından çok sayıda sanatçıyı İzmir'de ağırlayacak. Festival kapsamında "uzun metraj kurmaca", "belgesel film" ve "kısa film" bölümleri olacak ve bu kategorideki filmler festivale kabul edilecek.

"UÇAN BALIK"ÖDÜLLERİ
Festival yarışmasında dereceye girecek olan sinema sanatçılarına, kentin Akdeniz kültürü ve denizle olan ilişkisini vurgulayan "Uçan Balık" ödülleri verilecek. Ödüller, "En iyi film", "En iyi yönetmen", "En iyi kadın oyuncu", "En iyi erkek oyuncu" ve "Jüri Özel" dallarında olacak. "Uçan Balık" ile birlikte çeşitli para ödülleri de takdim edilecek. Ayrıca Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından "En iyi film" ödülü verilecek. Gösterimdeki filmler, "yarışmalı" ve "yarışma dışı" kategoriler şeklinde olacak. 2011-2013 yılları arasında yapımı tamamlanmış uzun metraj kurmaca ve belgesel filmler, "yarışma dışı" bölümlerde gösterilmek için başvuruda bulunabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Akdenizli filmler" İzmir'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN