Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayati tercih

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Gediz Üniversitesi, adayları bilgilendirmek için Çankaya ve Seyrek yerleşkelerinde tercih ve tanıtım noktaları oluşturdu

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Üniversite hayali kuran gençler için en kritik dönem yaklaştı. Aylarca süren hazırlığın ve sınavların ardından şimdi sırada tercih var. Gediz Üniversitesi, adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla Çankaya ve Seyrek bölgelerinde, rehberlik uzmanları ve akademisyenler eşliğinde tercih ve tanıtım noktaları oluşturdu. Ayrıca www.gediz.edu. tr adresli internet sitesinden de e-destek sağlanıyor. Aday öğrenciler sayfasını tıklayanlar, tercih robotu 'puanmatik'i kullanarak, puanına göre hangi bölümleri kazanabileceğini görebiliyor. İnternet üzerinden e-destek sistemi aracılığıyla tercih uzmanlarıyla canlı görüşme de gerçekleştirilebiliyor. Konuyla ilgili 0232 355 00 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

HATALARA DİKKAT

Gediz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Orhan Keskin, öğrencilerin yaşamlarını doğrudan etkileyen bir karar olduğuna dikkat çekti, tercih sırasındaki bir hatanın telafisinin zor olabileceğini dile getirdi, "Yanlış meslek seçimi bir ömür götürür, yaşam boyu mutsuzluğa ve başarısızlığa sürükler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayati tercih
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN