Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hisarcıklıoğlu'na Ege'den destek

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Ege'nin 85 oda ve borsasının başkanları ve yöneticileri İzmir'de biraraya gelerek güçbirliği yaptı. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz ile İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli'nin davet ettiği 173 oda meclis ve yönetim kurulu başkanından 104'ü İzmir Ticaret Odası'nda toplandı. Başkanlar, Ağustos ayında yapılacak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB) seçimlerinde Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'na destek kararı aldı. Oda başkanları tek tek kürsüye çıkarak, Hisarcıklıoğlu'nu yeni dönemde de TOBB'un başında görmek istediklerini açıkladı. İzmir'in EXPO 2020'yi kazanması halinde Ege'nin de kazanacağını açıklayan oda başkanları, İzmir'in EXPO adaylığına destek verdi. Başkanlar, Batı Anadolu'yu lojistikte Avrupa'ya bağlayacak Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonu Projesi, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Sezgin'in önerisi üzerine Ege'nin en önemli zenginliği zeytinyağında tüketimi artırma kampanyası, yurtdışı fuarlara ortak katılma konularında işbirliği yapacak. Toplantıda bir sonraki buluşmanın Muğla'da yapılması kararlaştırıldı.

DEMİRTAŞ: HAZIRIZ

Toplantının açılışında konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bunun bir tanışma toplantısı olduğunu belirterek, "Pek çoğunuz zorlu bir seçim geçirdiniz. Hayli yoruldunuz. Epey değişen oda başkanı var. Sokakta birbirimizi görsek tanımayacağız. O nedenle tanışalım dedik. İkincisi de bilgi paylaşalım istedik. Üçüncü konu yardımlaşmak. Her türlü yardıma hepimizin ihtiyacı oluyor. Artık iletişim çağında her türlü ortamda haberleşebiliyoruz. Biz İzmir ile ilgili her türlü desteğe hazırız" dedi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun dünyanın tanıdığı ve görüşünü aldığı bir isim olduğunu dile getiren Demirtaş, "Başkanlığı hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

KOŞMAZ ÇAĞRI YAPTI

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, dünyadaki gelişmelerden Türkiye ekonomisinin de olumsuz etkilendiğini söyledi. Türkiye'nin yeni çıkış yolları bulması gerektiğini belirten Koşmaz, odalara büyük görev düştüğünü açıkladı. Koşmaz, "Ege olarak hepimizin sorunları birbirine benzer. O zaman çözüm yolları da benzer olacak. Gelin yeni pazarlara açılalım. Ege illeri olarak yurtdışında birlikte standlar açalım. Üyelerimizi katılımcı ve ziyaretçi olarak yurtdışına götürelim. Elimizde TOBB gibi çok büyük bir kuruluş var. Bu imkandan faydalanalım" dedi. Koşmaz, konuşmasının sonunda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na tam destek kararını açıklamaya çağırdı. Koşmaz'ın önerisini oda başkanları alkışla karşıladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisarcıklıoğlu'na Ege'den destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN