Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hotar'dan, 'Gezi' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hotar, Çiğli'de yapılan saldırının, birlik ve beraberliklerini artırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın katılımıyla yapılan Dayanışma Gecesi, AK Parti İl Başkanı, Çiğli İlçe Başkanı ve Yönetimi ile İlçe Teşkilatı, STK temsilcileri ve muhtarların katılımıyla yapıldı. Gezi olayları sırasında AK Parti Çiğli İlçe Başkanlığı'na yapılan saldırı nedeniyle düzenlenen Dayanışma Gecesi'nde konuşan Hotar, önemli mesajlar verdi. Teşkilata ve tüm AK Parti ailesine "Geçmiş olsun" dileğiyle sözlerine başlayan Hotar, Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi, "Tam ve kesintisiz demokrasilerde iktidarları belirleyen seçimlerdir. Bunun yolu da sandıktan geçer. Sandıkta destek göremeyenler sokaktan, yakıp yıkmaktan medet ummaktadır" dedi. Hotar, Gezi Parkı ile başlayan olayların farklı amaçlara hizmet ederek sürdüğünü savundu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"DİKKATLE İZLENMELİ"
"Olaylar neticesinde, Çiğli İlçe Başkanlığımıza da düzenlenen saldırı birlik ve beraberliğimizi artırmış, her bir teşkilat üyemizin ülkesine hizmet yönündeki çalışmalarını perçinlemiştir. Gezi olayları ile görülmüştür ki, Türkiye'nin önlenemez yükselişini engellemeye yönelik uluslararası paydaşlar dikkatlice izlenmelidir. Süreç içerisindeki medyanın tutumundan, gerçek entelektüel olarak adlandırılan kesimin yaklaşımı da ayrıca irdelenmelidir." İyi niyetli ve sadece seslendirilen amaca yönelik eylem ve söylemlerin, illegal söylem ve eylemlerden ayrı tutulması gerektiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Hotar, "Bu olaylar, ne çözüm sürecini, ne Alevi açılımını, ne de yeni demokratikleşme adımlarını sekteye uğratacaktır. Dolayısıyla bu gelişmelerden ve Türkiye'nin ulusal ve uluslararası standartlarının yükselmiş olmasından rahatsızlık duyanların ülkemiz aleyhine kurmaya çalıştıkları tuzak, Sayın Genel Başkanımız'ın kararlı ve istikrarlı duruşu ile ve sağduyunun hakim olmasıyla karşılığını bulamayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hotar'dan, 'Gezi' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN