Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kampüs parmak ısırtacak

Gediz Üniversitesi, Çiğli'ye 150 milyon dolarlık yatırımla sağlık kampüsü kuruyor. Projesi, ABD'nin ünlü mimarlık firması HOK işbirliği ile hazırlanan kampüste; hastane, kongre merkezi, otel ve derslik yer alacak, temeli de bu yıl içinde atılacak

Giriş Tarihi: 6.7.2013
Gediz Üniversitesi, bir büyük yatırıma daha hazırlanıyor... Ege Bölgesi'nin en büyük vakıf üniversitesi kampüsünü İzmir Seyrek'e kazandıran Gediz, şimdi de 2. yerleşkeyi kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Emekli eğitimci Hatice Bahriye Yağcı'nın bağışladığı Çiğli Anadolu Caddesi'ndeki 44 bin metrekarelik arsaya, dünya çapında bir sağlık kampüsü inşa edilecek. İmar sürecinin tamamlanmasının ardından başlanan proje çalışmalarının sona erdi. Gediz Üniversitesi Mimarlık Bölümü akademisyenleri, sağlık tesisleri alanında uluslararası üne sahip ABD'li mimarlık firması HOK'la beraber, simge olarak gösterilecek bir kompleks tasarladı. Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, İzmir'e uzun yıllar hizmet verecek, kentin değerine değer katacak sembol nitelikte bir eser kazandıracaklarını söyledi. Gediz Üniversitesi'nin, İzmirli eğitim gönüllüleri tarafından kurulduğunu, kısa sürede 52 ülkeden öğrenci çekmeyi başararak gücünü ve farkını ortaya koyduğunu hatırlatan Abdullah Kavuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başta Çiğlililer olmak üzere, tüm kentin merakla beklediği proje, Seyrek Kampüsü'nde olduğu gibi mükemmeliyetçi bir anlayışla ve en iyisini yapma düşüncesiyle hazırlandı. Hastane, deli bağışçı Hatice Bahriye Yağcı'nın adını taşıyacak. Bize güç veren hayırseverlerden biri de Hatice Bahriye Yağcı. İzmir'e böyle bir sağlık kampüsü kazandıracaksak, bunu Hatice Hanım'a borçluyuz. Halkımıza şifa saçacak, genç doktorların yetişmesini sağlayacak hastanemize bağışçımızın adını vererek kendilerine bir kez daha teşekkür etmiş ve şükranlarımızı sunmuş olacağız."

KONGRE MERKEZİ

Kavuk, yeni kampüsün İzmir'de eksikliği hissedilen kongre merkezi ihtiyacını gidereceğini de vurguladı. İzmir'in eğitim, kongre ve fuarlar şehri olması için üzerlerine düşeni yapmaya devam ettiklerini dile getiren Kavuk, "Kongre merkezi ile hemen yanında yer alacak otelimiz, hem ulusal hem de uluslararası toplantılara ve bilimsel organizasyonlara ev sahipliği yapacak. İkinci kampüsümüz, her şeyiyle ilk olacak ve eğitimde çıtayı daha da yukarıya taşımamızı sağlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kampüs parmak ısırtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN