Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mum ışığında tatil

Giriş Tarihi: 7.7.2013

Yeni Foça Atatürk Mahallesi Aziz Sokak'taki evlere site oldukları gerekçesiyle üç yıldır elektrik bağlanmıyor. İZSU'nun yaklaşımı nedeniyle evlerin suları da akmıyor

Yeni Foça'nın Atatürk Mahallesi Narazen mevkii Aziz Sokak sakinleri elektrik ve su bağlanmayan konutlarında 3 yıldır ilgili kurumlardan abonelik bekliyor. Aziz Sokak üzerinde bulunan toplam 38 daireden oluşan toplu konut sakinleri TEDAŞ evlerini site kapsamında gördüğü için mağdur durumda. Aynı sıkıntının bir benzerini İZSU açısından da yaşayan bölge sakinleri, "2010 yılından beri hangi kapıyı çalsak elimiz boş dönüyoruz" diyerek yaşadıkları sıkıntıyı ifade ettiler. Yaşadıkları olumsuzlukları dile getiren Aziz Sokak sakinlerinden Mustafa Yalçın, "Bu evleri henüz inşaat halindeyken üç yıl önce satın aldık. Fakat hala mum ışığında duruyoruz. Müracaat ettiğimizde yetkililerden tatmin edici bir cevap alamıyoruz" dedi. TEDAŞ tarafından 'Müracaatınızı toplu halde yapın' cevabına karşın yeterli çoğunluğun mevcut olmadığını dile getiren Mustafa Yalçın, "Burada zaten çok fazla oturan da kalmadı. Elektriksiz susuz evde kim otursun? Millet evini barkını satıp gitti. Bizim gibi satamayanlar da çaresiz kaldık. Biz bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz" diye konuştu. Bölge sakinlerinden Aydın Engin ise, bir başka soruna dikkat çekerek, "Elektrik direği evimizin hemen önünde mevcut olmasına rağmen dairelere hat çekmiyorlar. Ruhsatlı evin ne suyu ne elektriği var. Bu şekilde ruhsat verilmez. Bunun sorumlusu müteahhit midir, belediye midir, elektrik idaresi midir bilemiyoruz. Çoluk çocuğumuz var, hırsızlıklar oluyor, korkuyoruz" dedi. Engin, "Su aboneliğimiz olmadığı için artezyen açtık. Fosseptik çukurundan sızan sular artezyen suyuna karışıyor. Bu suyla hem çamaşır hem bulaşık yıkıyoruz, hem de kendimiz yıkanıyoruz. Artık bu rezilliği çekmekten bıktık. Biz bu evleri elektriği, suyu var diye aldıkBizim ne günahımız var da üç yıldır bu çileyi çekiyoruz?" diye konuştu.

"SATAMIYORUZ BİLE"
2010 yılında gerekli belgelerle gidip TEDAŞ'a müracaat ettiğini belirten Aziz Sokak sakinleri, aradan geçen süreye karşın TEDAŞ'tan konu hakkında kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mum ışığında tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN