Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaağaçlı köyünde tarih canlandı

Giriş Tarihi: 8.7.2013 14:35

'ın Germecik ilçesine bağlı Karaağaçlı köyünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla anlamlı bir gün düzenlendi.

'ın Germencik ilçesine bağlı Karaağaçlı köyünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen etkinlikte kaybedilen değerler yad edildi.
Karaağaçlı köyü nüfusuna kayıtlı olup ta, zamanla değişik illere yerleşen köylüleri bir araya getiren ve bu yıl ilki gerçekleştirilen 'Karaağaçlı Köyü Geçmişlerimizi Anma Günü ve Etkinlikleri' büyük katılımla gerçekleştirildi. Günler öncesinden başlayan hazırlıklar kapsamında etkinlik alanı adeta etnografya müzesine dönüştürüldü. Zira 50 yıllık,60 yıllık ev araç ve gereçleri, yöresel giysiler, tarım aletleri, hatta su kuyusunun taşları dahi alanda sergilendi.

Panayır ortamında gerçekleşen etkinlikte kazanlar dolusu keşkek ve yemekler hazırlandı, misafirlere ikram edildi, lokma hayrı yapıldı dualar edildi. Karaağaçlı köyü muhtarı Talat Dural, etkinliğin bu yıl 1.sini gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da yaşatılması için gençlere büyük görev düştüğünü söyledi.

Alanda oluşturulan stantlarda Allah'ın rahmetine kavuşmuş 186 kişinin fotoğrafları ve köyün iki şehidinin resimleri de sergilendi. Uzun yıllardır köy dışında yaşayan Karaağaçlı köylüleri sergilere büyük ilgi gösterdiler. Kimileri dedelerinin kimileri kardeş ve babalarının resimlerini aradı.
Etkinliğin mimarlarından Hacı Kemalettin Onay, 'Germencik'te yaşamasına rağmen köyünü hiç unutmamış. Etkinliğe maddi manevi büyük destek veren Onay, katılımdan ve ilgiden oldukça memnun. O da etkinliğin geleneksel hale getirilmesi için gençlere büyük görev düşüyor' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaağaçlı köyünde tarih canlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN