Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konutlar 4 katlı olacak

Giriş Tarihi: 8.7.2013

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Fatma Özen, "TOKİ'nin konut yapacağı Reisdere'de bir tek ağaç bulunmuyor, bölgeye Çeşme'nin nüfusu kadar, 35 bin zeytin fidanı dikilecek"dedi

Ak Parti Çeşme İlçe Başkanı Fatma Özen, Reisdere'de TOKİ tarafından yörenin mimarisine uyumlu olarak yapılacak toplu konut projesiyle ilgili Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. Çeşme'nin betonlaşacağı yalanının uydurulduğunu anlatan Başkan Özen, TOKİ'nin konut yapacağı Reisdere Mahallesi'ndeki alanda ağaç bulunmadığını, hayvanların bile otlamadığı bir alan olduğunu vurguladı. Özen, konut projesinden sonra alana 35 bin zeytin fidanı dikileceğini belirterek şöyle konuştu: "Alana Çeşme'nin nüfusu kadar zeytin fidanı dikilecek. Ağaçlardan 5 yıl sonra ürün alınmaya başlanacak. TOKİ'de oturanlar zeytin yağını buradan karşılayacak. Üretimi site yönetimi yapacak. Kat maliklerine geliri dağıtacak. Her evin önüne 2'şer tane begonvil dikilecek. 2 cami, 2 okul, kreş, park alanları, sağlık ocağı, sosyal ve spor tesisleri olacak. Ticaret alanları olacak. Merkezi ısıtma olacak. Reis Dere Mahallesi Çeşme'nin cazibe merkezi haline gelecek ve buranın değeri artacak. Çeşme'nin de değerini arttıracak. Bu bölge hazine arazisiydi, TOKİ'ye geçti. Memurlar orta gelir grubuna giriyorlar. Onlar için projelerimiz var. Onlar için de girişimlerde bulunuyoruz."

1584 KONUT YAPILACAK
"Şifne'ye giden yolun sağı solu projeyle çok farklı bir görünüme kavuşacak" diyen Fatma Özen şunları söyledi: "Bu alan deniz görmeyen, bir tek ağaç olmayan, çalılıklardan oluşan bir arazi. 450 dönüm büyüklüğünde. Çeşme merkeze 12 kilometre uzaklıkta ve boş bir arazi. Yani doğa kesinlikle bozulmayacak. 450 dönüm arazinin yüzde 20'sine binalar yapılacak. Geriye kalan kısım yeşil alan ve sosyal tesisler olarak düzenlenecek. 3+1 ve 2+1 olmak üzere toplamda 1584 konut yapılacak. Çoğu 2+1. Alt gelir gruplarına hitap etmesi sebebiyle 1224 tane 2+1 var. Çeşme'de ilk defa böyle bir proje yapılıyor. Maalesef çok yanıltıcı dedikodular yapılıyor. Çok katlı binalar olacağı ve Çeşme'nin Kuşadasına benzeyeceği yönünde yanlış bilgiler var. TOKİ'nin yapacağı binaların yüksekliği 12 metre. Zemin artı 3 kat olacak. Bununla ilgili broşür basıldı. Ilıca'daki AVM'nin yüksekliği 17 metre. Çeşme merkezdeki bazı binaları ölçtük ve 12 metre çıktı. Bu tamamen siyasal bir söylem. TOKİ Çeşme mimarisine uygun binalar yapacak."

BETONLAŞMA YOK

AK Parti Çeşme İlçe Başkan Yardımcısı Özay İpek ise, "Beton olmayan bina yok. Önemli olan binanın beton ya da ahşap olması değil. Önemli olan doğru planlanması. Bu projenin yüzde 20'si bina, yüzde 80'i yeşil alan. Betonlaşma yalanını bahane olarak söylemek çok mümkün değil. Yerel yönetim dar gelirli insanlar olduğunu kabul etmek zorunda. Bu insanların da konuta ihtiyacı var. Çeşme'de turizmin dışında çok fazla konut yapılacak alan yok. TOKİ'nin yer seçimi mükemmel. Buraya başka bir şey olmaz. Başka türlü değerlendirilecek bir alan değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konutlar 4 katlı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN