Sokak iftarlarına büyük ilgi

Menemen Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında düzenlediği sokak iftarları yoğun ilgi görüyor. Başkan Tahir Şahin, "İftar sofralarında 50 bin vatandaşımızla buluşmayı hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Menemen Belediyesi'nin 2006 yılından bugüne aralıksız sürdürülen sokak iftarları, Ramazan ayı boyunca hemen her gün iki farklı mahalle ya da köyde gerçekleştiriliyor. Ramazan ayı içerisinde 48 farklı noktada kuracakları iftar sofraları aracılığıyla 50 bin vatandaşımızla buluşmayı hedeflediklerini açıklayan Belediye Başkanı Tahir Şahin, iftar sofralarının yanı sıra her gün ihtiyaç sahibi 1000 vatandaşın evine iftar yemeği ulaştırdıklarını açıkladı. Ramazan ayının tüm güzelliği ile Menemen'de yaşatılmasını sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Şahin, "Her gün sokak iftarları kurmanın yanı sıra, her gün 1000 ihtiyaç sahibi ailemizin evine iftar yemeği sunuyoruz. Böylece ilçemizde yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç yada engelli 2500 kadar vatandaşımıza iftar yemeğini ulaştırıyoruz" dedi.

EĞLENCE VE İKRAM BİR ARADA

Belediye aşçıları tarafından hazırlanan Türk mutfağının seçkin yemekleri ile oruç açan vatandaşlar, geleneksel Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi gölge oyunu, Aşuk ile Maşuk, Hacivat ve Karagöz gösterileri ile eğleniyor. İftar sofralarının kurulduğu mahalle ve köyler ile her gün Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen Ramazan eğlencelerinde vatandaşlara Osmanlı macunu, şerbet ve pamuk helva ikram ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak iftarlarına büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN