Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Nostradamusu'ydu o, şimdi bir tövbekar

1987'de, siyasi yasaklı Demirel'in başbakan ve cumhurbaşkanı olacağını, Özal'ın çıktığı Köşk'te öleceğini, Erdal İnönü'nün siyaseti bırakacağını söyledi. Bunların hepsi olunca ünü Türkiye'ye yayıldı. Ancak o, "Geleceği Allah bilir" bilincine ulaşınca tövbekar oldu

Türkiye, Özden Kaptanlar'ı 1987 yılında yaptığı tahminlerle tanıdı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in henüz siyasi yasağı kalkmadığı o tarihte, yeniden başbakan olacağını, Turgut Özal'ın Köşk'e çıkacağını söyledi. Gazeteciler için bunu yazmak zor olacağından sağlığını kaybedecek diye formüle etseler de, Özal'ın Cumhurbaşkanlığı sırasında hayatını kaybedeceğini iddia etti. Erdal İnönü'nün siyaseti bırakacağını, Özal'dan sonra Demirel'in Köşk'e çıkacağını bilince, tüm dikkatleri üzerine çekti. O yıllarda AK Parti'nin iktidarını da haber veren Özden Kaptanlar, yıllarca araştırmacı astroloji yazarı olarak gazetelerin, televizyonların aranan adı oldu. Kur'anı Kerim'i hatmedince, geleceği sadece Allah'ın bileceğini kabullenip, tövbe etti. Ardından, tarot, melek kartlarına, kahve fallarına bakanlara, cincilere savaş açtı. Bugünlerde sağlık sorunlarıyla mücadele eden Kaptanlar, Çeşme'de 5 nesildir kullandıkları güzel evinde sorularımızı yanıtladı. Geleceğe bakmaya tövbe etse de, Türkiye ve İzmir hakkında bazı "tahminlerde" bulundu.

1987'deki tahminlerinizin hepsi tutmuştu...
- Evet. Türk Nostradamus ilan ettiler neredeyse beni. Demirel'in siyaset yapacağı bile belli değildi. Başbakan olacağını, ardından cumhurbaşkanı olacağını söylemiştim. Özal'ın Köşk'e çıkacağını ve Köşk'teyken öleceğini haber vermiştim, ama gazeteci arkadaşım öyle bir şey yazamayacağını belirtince, onu Köşk'te sağlığı bozulacak diyerek formüle etmiştik. İnönü'nün siyaseti bırakacağını da söylemiştim. Bugünkü AK Parti iktidarının geleceğini de o günden haber vermiştim.

YILLARCA İNCELEDİM

Nasıl bildiniz?
- Gayb ancak Allah katında gizlidir. Bunları inceledim. Astrolojinin nasıl kullanılacağını belirledim. 18 yaşında başladım astrolojiyi incelemeye. Astroloji zaman ister. Bütün yıl- ları inceleye inceleye geliyorsun haritalarla. Yıllarım bunlarla geçti. Kuşakları inceledim. Bu arada dini yönden de gidiyorum. "Şu olacak" dendi mi bloke ediyorsun kendini. Astroloji Allah'ın ilimlerinden ama bir yere kadar müsaade ediyor. Ancak müsaade ettiği kişileri konuşturur, o da bir yere kadar. Zaten Kur'anı kerim'de kapalı açık verilmiş. "Ara, bul beni" diyor. "Bilinmek istedim" diyor. Ben astroloji ile de aradım ve korktum. Öyle korkulacak bir durum ki, buzdağının ancak bir ucunu vermiş astroloji. "Kumar, uyuşturucu, fal okları, şeytan pisliğidir" diyor ayette. "Bunlarla uğraşmayın" diyor.

Olacaları astroloji haritasında mı görmüştünüz?
- Falcı değilim, cinci değilim. Kanayan bir yara bu Türkiye'de. İnsanlar geleceklerinden korktukları için falcılara koşuyor. Adam 5 vakit namazını kılıyor, bana geliyor. "Ben size Fatiha suresini okumanızı tavsiye ederim" diyorum. Fatiha'da var ya "Biz yalnız Sana kulluk ederiz, yalnız Sen'den dileriz" diye.

Daha önce kuvvetli hisleriniz falan var mıydı?
- Acayip şeylere girmek istemiyorum. Kendimi önemli şahsiyet gibi anlatmak istemiyorum ama çocuğu olmayanların yanına yatırırlarmış beni. Çocuğu olmayan kadınların, çocuğu olurmuş. 2.5-3 yaşındayken başlamış.

Nasıl fark etmişler?
- Parmak çocuk gibiymişim. Çok sevimliymişim. Çocuğu olmayan bir komşu, "Ne olur bu gece benim koynumda yatsın. Kocam da yok" demiş. Annem ile anneannem acımış, özendi diye izin vermişler. Çocuğu olacak yaşta değilmiş. Ben yatıyorum yanına, kadın, bir ay sonra, hamile kalıyor. "Özlem koynumda yattı, o bana uğurlu geldi" diyor. Yanındayken dua etmiş "Bunun gibi çocuğum olsun" diye. Onu duyan biri daha yapıyor, o da hamile kalıyor. Bu tekrarlıyor. Babam bir duyuyor olayı, "Bir daha Özlem'i birisine verirseniz hepinizi kovarım" diyor. Öylelikle bu serüvenim sona eriyor.

TORPİLLE BANKACI

Ne eğitimi aldınız?
- Benim zamanımda terör en azgın yıllarını yaşıyordu. Ankara İngiliz Filolojisi, Hukuk Fakültesi'ni kazandım, ama babam izin vermedi. Hava yollarına girmek, hostes olmak istiyordum. Babam ona da izin vermedi. Torpille bir bankaya girdim. İktisat fakültesi gece bölümüne gittim. Gündüz çalışıp okudum. Ağır bir hamilelik geçirince bankadan ayrıldım. Astrolojiyi iyice incelemeye başladım. Daha önce, hobi olarak inceliyordum. Gülten Suveren, Nezihe Rona, Tayan Ertürk'ten başkası yoktu astroloji konusunda. Haritaları okumak, trigonometri bilmek istiyor. Yurtdışından kaynak istiyor. Faik Gürsu Viyana'da yaşıyordu. Oradan kaynaklar getirdi, haritaları okumayı öğretti bana. Grinvich saatine göre çıkarmak, enlem boylamı göz önüne alarak hesap yapmak gerekiyor okuyabilmek için. Amerika'da doğan çocuk ile aynı gün burada doğan çocuk aynı mı!

Bunları öğrenince astrolog mu oldunuz?
- Türkiye'de astrolog diye meslek yok kanunen. Ben astroloji araştırmacısı, astroloji yazarıyım. Yazılarımda, araştırmalarımın neticelerini veririm. Ay takvimine göre, güneş takvimine göre hepsini hesaplarım. Ona göre çıkan sonuçları yazarım. Bunları matematiksel olarak yıllar boyu yapmışım ama ben bunun doğruluğuna hep şüphe ile bakmışımdır. Her olayda bir dua olayı değiştiriyor. Kur'anı Kerim'i yıllar içinde defalarca hatmettim. Astroloji diye bir şey var ama Allah bize ucundan göstermiş, konuyu açmamış.

ÇOK YANLIŞ ŞEYLER
Astrologlar, falcılar çoğaldı gibi...
- Astroloji, şu anda istismar döneminde. Herkes bir kursa gidiyor, sertifika alıyor "Astrologum" diyor. Yurtdışı da böyle. Herkes bir şey sallıyor, tesadüfen tuttu mu dilden dile yayılıyor. Şu anda sabah programlarına, akşam programlarına çıkan; dinden, kitaptan, Kur'anı Kerim'den anlamadan hadsizlik yapıp konuşanlar o kadar çok ki. Tarotçular, falcılar, cinciler, hocalar... Altına yabancı isimler konmuş melek kartları satıyorlar. Sen meleklerin ismini nereden biliyorsun? Biz 4 meleğin ismini biliriz. Bunu da Kur'anı Kerim belirtmiştir. Hz. Cebrail, İsrafil, Mikail, Azrail ve orduları. Cinlerle ne uğraşıyorsunuz! Bırakın boyutlarında kalsınlar. Astroloji, tarot, kahve falıymış... "Folklorik anlamda eğlenmek açısından yapıyoruz" desinler. Her şey Allah'tandır. Tarotlar, fallar, Türkiye'nin kanayan yarası. Aymazlık diz boyu. "Alın şu rengi kullanın, aynayı bilmem nereye koyun, şu yöne yatın." Çok yanlış şeyler bunlar. Hepsi tövbe etmeli. Bir dua haritayı, kaderi değiştirir. "İste kulum, vereyim" diyor Allah. Öyle bir anda el açarsınız ki, duanız kabul edilir, bütün tahminler boş çıkar. Yemin ediyorum kaç kişi gördüm bütün astrologlar o kötü olacak, bu iyi olacak diye masal okuyorlar.

ŞİRK TİCARETİ
Ben defalarca Kur'anı Kerim'i hatmettim. Diğer din kitaplarını da okudum. Gayb'ın sadece Allah'ın elinde olduğunu anladım. 3 yıldır tövbeler halindeyim. Ama ne yazık ki imanı zayıf beşerler sırf o merakları yüzünden falcılara yine gidecekler. Fatma Anamızın elinin içinde göz satıyorlar. Bunu evinize asın, uğur getirir. Tamamen şirk. Allaha ortak koşmak demek. Peygayberimiz, "Gelecek ümmetim için en korktuğum şeydir gizli şirk" demiş. Bunlar şirk ticareti. Bunu alan da satan da kötü duruma girer. Bunlarla uğraşanlar da sonsuza dek cehennemde kalacaklar.

İzmir'in durumu nasıl görünüyor?
- İzmir, Allah'ın izniyle sağlık, sıhhat, şifa merkezi olacak.

Hastalığınız ne olacak diye merak edip astroloji haritanıza bakmadınız mı?
- Hastalığımı bekliyordum. Benim için bu nedenle sürpriz olmadı ama ne olacak, iyileşecek miyim diye düşünmüyorum. Tedavimi oluyorum. Kuranı kerim'de ben sizi parayla parasızlıkla, evlatla, sağlıkla hastalıkla denerim diyor. Neden ben böyle oldum demeyeceksin. İsyan yok. Derdi veren Allah, dilerse dermanı verir. Sayılı nefese inanmışım. Gerçek hayata gideceğim. Bir gün herkes evine dönecek. Burası gurbet. 19 Temmuzda ikinci ameliyatımı olacağım. Tek ihtiyacım dua.

MORAL KAYNAĞI
Özden Kaptanlar'ın biricik oğlu Sinan Görsev, iki üniversite bitirdi, gıda mühendisi olarak Karabağlar Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Vinçu yapan, ata binen, günün en az 2 saatini spor yaparak geçiren Sinan Görsev, astrolojiyi de neredeyse annesi kadar iyi biliyor. Çevresinde düzgün ahlakı ile tanınan bu güzel evlat, bu zor günlerinde annesine destek olmaya çalışıyor.

Geleceğinizi merak edip annenize soruyor musunuz?
- Hayır, anneme hiçbir şey sormuyorum. Gençlik yıllarımda soruyordum. Artık merakım kalmadı. Her şeyi oluruna bırakmış durumdayım.

Arkadaşlarınız anneniz için size aracı koyar mıydı?
- Tabii meraklı olanlar var bu konuda. Sorular hep standart. Aşk üzerine, hep aynı kalıplarda olduğu için annemin de bu konuda sıkıldığını düşünüyorum. O yüzden de setleri çekiyorum.

ÖNEMLİ DEĞİŞİMLER VAR
Türkiye'nin geleceği ile ilgili araştırma yaptınız mı?
- Türkiye'de, 8 Aralık 2013'ten 27 Temmuz 2014'e kadar önemli değişimler var. Herkes sadeleşecek. Azgınlık yok. Kavga, öfke yok. Biraz insanlar Hazreti Muhammed'in ahlakını, sahabelerin ahlakını öğrenecek. Öfke tutmayı, Müslüman'ı Müslüman'a kırdırmamayı, fırkalara ayrılmamayı, bölünmemeyi "Senin cemaatin, benim cemaatimden üstün" yapmamayı öğrenecek mecburen. Birlik ve beraberlik içinde olup beşerlikten insan-ı kamile dönmemiz, bilimde ilerlememiz, çalışmamız lazım. Aşırı gösterişten, riyadan, hırsızlıktan, sokak kavgalarından herkes çekinmeliyiz. Buna devlet tarafı da halk da dahil. Adaletle hüküm ikazı var astrolojide. Zengin fakire zekatı ihmal etmeyecek, kimse kimseye üstünlük kurmayacak. Adalet, şefkat, herkes birbirine hoşgörü göstermeli. Bunu söylüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Nostradamusu'ydu o, şimdi bir tövbekar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN