Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'' kavunu" kutuya girdi

Manisa 'ta ilçenin marka değeri "Kırkağaç kavunu" için özel taşıma kutusu hazırlandı.Kırkağaç Kaymakamı Sırmalı: "Kavunu hediye amaçlı götürmek isteyenler için kavunu daha kolay ve güvenli taşımak, taşırken de tanıtımını yapmak amacıyla özel kutu tasarımı yaptık"

Giriş Tarihi: 15.7.2013 11:49
Kaymakamı Ali Sırmalı, ilçenin marka değeri Kırkağaç kavunu için özel taşıma kutusu hazırladıklarını söyledi. Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, yaptığı açıklamada kavuna özel ambalaj hazırlanmasının, Kırkağaç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan Doğru Depo Yüksek Kazanç Projesi'nin tanıtım ayağı olduğunu bildirdi.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 453 bin liralık hibe desteği kazanan proje hakkında bilgi veren Sırmalı, ilçede her biri 10 ton kavun kapasiteli 12
modern soğuk hava deposunun yapıldığını ve 2 yıldır Kırkağaçlı çiftçilerin ürünlerinin muhafaza edildiğini anımsattı.

Depolama konusunda yapılan örnek çalışmanın ardından projenin tanıtım faaliyetleri için de bütçe ayrıldığına değinen Sırmalı, üzerinde kavun ve soğuk hava depoları ile ilgili fotoğraf ve bilgilerin yer aldığı özel kavun kutuları yaptırdıklarını açıkladı.

Ali Sırmalı, şöyle konuştu:
"Ürün için ambalaj çok önemli. Satılan kavunu hediye amaçlı götürmek isteyenler için kavunu daha kolay ve güvenli taşımak, taşırken de tanıtımını yapmak amacıyla özel kutu tasarımı yaptık. Çok fazla bir maliyeti olmayan kutu içerisinde, kavunun hareket etmesini engelleyecek alt ve üst aparatları bulunmaktadır. Kavun, bu şekilde çanta kutusu içerisine konulduktan sonra istendiği yere güvenli bir şekilde kolay taşınarak ulaştırılmaktadır. Kutu üzerinde ise Kırkağaç kavunu ve özellikleri ile depolama şekli ile fotoğraflı tanıtıcı bilgiler yer almaktadır. Kavun taşınırken aynı zamanda kavunumuzun tanıtımı da yapılmaktadır. Kavunumuzu Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza da gönderdik."

Projeyle ilçenin en büyük marka değeri olan ve adını Türkiye'ye duyuran Kırkağaç kavununu yılın her mevsiminde tüketicilere ulaştırılmasının hedeflendiğini vurgulayan Sırmalı, bu projeyle hem tüketicilerin hem de üreticilerin memnuniyetini sağlamış olduklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Kırkağaç kavunu" kutuya girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN