Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aralık sonu geliyor

Yalova'da yapılan 15 gemiden ilkinin omurgası, törenle kızağa konuldu. Kocaoğlu, "Yolcu taşınınca mutluluğum artacak" dedi

Giriş Tarihi: 18.7.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ihale sürecinde büyük tartışmaların yaşandığı 15 yolcu vapuru alım ihalesinin Özata firmasında kalmasının ardından katamaran cinsi ilk yolcu vapurunun omurgası Yalova'da düzenlenen törenle kızağa konuldu. Başkan Aziz Kocaoğlu 15 yolcu vapurundan ilkinin Aralık ayı sonunda İzmir'e geleceğini müjdeledi. Başkan Kocaoğlu, gemilerin körfeze inmesi ile birlikte mutluluğunun iki kat artacağını belirterek; "Niye mutluyum? Bu gemilerin seçiminde karar verirken çok zorlandık, çok itildik kakıldık. Kararı verirken de ciddi bir sıkıntı yaşadık. Bugün böyle gemileri görünce ister istemez bütün yorgunluğumuz, bütün o çektiğimiz sıkıntılar buharlaştı ve o zaman da mutlu oluyoruz."diye konuştu.

TÖREN DÜZENLENDİ

Yalova'da düzenlenen törende Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven, gövde imalatı tamamlanan ilk gemi ile gövde imalatına başlanan ikinci yolcu gemisini inceleyen İzmir heyetine, görevli teknik personelle birlikte bilgi ve gemilerin üretim aşamalarını anlattı. Kocaoğlu ise, "Bir yolculuğa çıktık. Özdemir Bey, 40 yıla yakın bir süre tersane sektöründe çalışmış, çeşitli kademelerde görev yapmış, sektörü iyi bilen bir arkadaşımız. Bu işe bizimle birlikte o da gönlünü ve yüreğini koydu. Bugün bu gemi imalatıyla Türkiye gemiciliği büyük bir adım attı. Bir sıçrama yaşadı ve yaşayacak" dedi. Başkan Aziz Kocaoğlu, hem 4 milyon İzmirli ve kente gelen konuklarımıza süratli ve konforlu ulaşım hizmeti sağlayacak olmaktan, hem de Türkiye gemi sanayini bir üst aşamaya yükseltecek bir yatırıma imza atmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Projenin sadece 15 geminin alınmasından ibaret olmadığını belirten Başkan Kocaoğlu, "Özata Gemicilik'in mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde çalışarak üreteceği gemilerimizin Körfez'e bir an önce renk katmasını diliyorum. Başta emekleriyle bu gemileri yapan işçi kardeşlerimize, teknik personele, Özata Şirketi'nin yönetimine ve emeği geçen Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aralık sonu geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN