Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu

Baba şiddeti yüzünden evden kaçtı. Tanışıp birlikte yaşadığı gençten sürekli dayak yedi. Ayrıldı, M.G. ile evlendi. O, daha beter çıktı. Genç kadını uykusunda kaynar su ile haşladı. Şimdi, baba evinde iyileşmeyi bekliyor

Giriş Tarihi: 21.7.2013
İzmir'de eşi tarafından uykusunda kaynar suyla haşlanan iki çocuk annesi 27 yaşındaki Şeyda Gökçe, tedavi sürecinde kendisinden korkmasınlar diye görmediği evlatları Gamze (8) ve Orhan'a (7) kavuştu.

ZOR HAYATINI SABAH'A ANLATI

Olayın yaşandığı 19 Mayıs gecesinden bu yana yaklaşık 2 ay eşinden olan çocuklarından ayrı kalarak hastanede tedavi gören talihsiz kadının yanıkları için deri nakli operasyonu yapıldı, fakat deri tutmadığı için sonuç alınamadı. Hastaneden taburcu olan Şeyda, şimdi Limontepe'deki derme çatma klimasız baba evinde iyileşmeyi bekliyor. Babasının annesine uyguladığı şiddet yüzünden 17 yaşında evden kaçtığını söyleyen Gökçe, başına gelenleri şöyle anlattı: "Evden kaçtıktan sonra G.B. ile tanıştım. 5 yıl birlikte yaşadık. 2 çocuğumuz oldu. Evlenme hayalleri kurarken, G.B'nin evli olduğunu öğrendim. Ondan sürekli şiddet gördüm. Hamileyken intihara bile kalkıştım. Beni hep dövüyordu, son olarak annemi de bıçaklayınca ayrıldım ve baba evine döndüm. Sonra M.G. ile tanıştım. 3 yıl birlikte yaşadık, sonra evlendik. 5 yıl evli kaldık. Sürekli şiddet gördüm. Üstelik çalışmıyordu. Boşanmak istediğimi söyleyince gece uykumda beni kaynar suyla haşladı, boğmak istedi. Her yanım yara içinde kaldı. Baba evinden bu yüzden kaçmıştım. Ancak aynı kadere uğradım" dedi.

SADECE BABAsı ÇALIŞIYOR

Sadece babanın çalıştığı 7 nüfuslu eve çocukları ile geri dönen Gökçe'nin maddi imkansızlıktan dolayı tedavisi sağlıklı yapılamıyor. Tedavisi için gerekli ilaçların 250 lira olduğunu söyleyen Gökçe, "Evde sadece inşaatta işçi olan babam çalışıyor. Evimize ayda 1500 lira giriyor. Tedavim için bu para yeterli değil. Doktorlar, yaralarımın iyileşmesi için klimalı ortamda bulunmam gerektiğini söyledi. Ancak durumumuz ortada. Bu sıcakta, bu şekilde dayanmaya çalışıyorum. Tedavim için yardım bekliyorum" dedi. Tedavi gördüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından yanıkları ile ilgili net bir cevap alamadığını söyleyen genç kadın, şunları söyledi: "Yanıklarım için iyi bir plastik cerrahın bana yardımcı olmasını istiyorum. Yaralarım enfeksiyon kaptı, iyileştikten sonra estetik olup normal hayatıma dönmek, kendi ayaklarım üzerinde durarak, kızımı ve oğlumu okutmak istiyorum."

HAPİSTEN HABER GÖNDERDİ
Olayın ardından cezaevine giren koca M.G'nin, kendisine haber gönderdiğini söyleyen Gökçe, "Bana annesinden kalma evi satıp parasıyla estetik ameliyatı olabileceğimi söyledi. Karşılığında ise şikayetimi geri almamı istedi. Teklifini reddettim. Vücudumun yanıkları tedavi olur ama içimdeki yanıklar nasıl geçecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN