Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Folkart'a dev ekran

Folkart Towers'ta hızla yükselen A ve B kulelerinin üzerine 800 metrekare genişliğinde dünyanın en büyük açık hava led ekranları yerleştirilecek

Giriş Tarihi: 22.7.2013
İzmir Yeni Kent Merkezi'nde Avrupa'nın en yüksek 5'inci ikiz kuleleri olarak yükselen Folkart Towers, yükselişini sürdürüyor. Folkart Towers'ta birinci gökdelende 43, katın inşaatı devam ederken, ikinci kulede de 18'inci kata ulaşıldı. 43'üncü kat inşa edildikten sonra daha küçük olarak inşa edilecek çekirdek 2 katla Folkart Towers A Kule'de 45 kata ulaşacak. Her bir binanın üstünde ise dünyada konut ve ticari alanın yer aldığı karma projede kullanılan en büyük açık hava led ekranı yer alacak. Yaklaşık 800 metrekarelik led ekranlar İzmir'in her yerinden görülebilecek.

EN YÜKSEK BEŞİNCİ

Folkart Towers Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Birinci kulemizde 43'üncü katı inşa ediyoruz. Bu kat bittikten sonra yukarıya çekirdek kat dediğimiz 2 kat daha çıkacağız. Böylece A kulemiz 45 kata ulaşacak. İkinci binamızda ise 18'inci katı inşa ediyoruz. Çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. A kulemizin betonarme çalışmalarını önümüzdeki 10 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. A kulemizin teslim tarihi 2013 sonu. 4 ay sonra da ikinci kuleyi teslim etmeyi hedefliyoruz" dedi. İkiz kulelerle ilgili farklı bilgiler veren Sancak, "Hem birinci hem de ikinci kulelerimizin en üst noktasında yaklaşık 800'er metrekarelik dünyanın en büyük açık hava led ekranlarını yerleştireceğiz. Genelde ticari alanlarda kullanılan açık hava led ekranlar, bir konut ve ticari olarak karma projede kullanılan en büyük led ekranlar olacak. Kulelerimizin yüksekliği 200 metre olacak. Avrupa'nın en yüksek 5'inci ikiz kulelerini inşa etmiş olacağız" diye konuştu. Yaz mevsiminin genel olarak durgun geçtiğini dile getiren Sancak, "Satışlarımız yüzde 65 seviyelerinde. Ağustos ayı ve sonrasında sezonun daha da hareketleneceğini öngörüyoruz. Projemizden sadece İzmirliler veya İstanbullular yer almıyor. Türkiye'nin dört bir yanından projemizde bulunmak isteyenler olduğu gibi, yabancılar da İzmir'de Folkart Towers'ta gün batımını izlemek istiyor"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folkart'a dev ekran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN