Plastik boruda Ege'nin öncüsü

Giriş Tarihi: 24.7.2013

Esen Plastik, bu yılın ilk 6 ayında başarılı çalışmalarıyla zirveye çıktı. Yurt içi satışlarında yüzde 15 artış sağlayan şirket, ihracatta da hız kesmedi

İhracatta dolar bazında yüzde 20'lik bir artışa ulaşan Esen, Ege Bölgesi'nin sektörde gülen yüzü oldu. Vietnam, Çin, Etiyopya, Türkmenistan ve Sudan'ı da içine alan yeni pazarlarla ihracatta 55 ülkeye ulaşan Esen, böylece sektöründe dünya markaları içinde yer aldı. 2011 yılında İSO'nun açıkladığı Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında bulunan Esen Plastik A.Ş., son olarak EBSO tarafından açıklanan Ege Bölgesi'nin en büyük İlk 100 Sanayi Kuruluşu sıralamasında da 50. sırada yer alarak plastik boru sektöründe ağırlığını gösterdi. Sağladığı istihdam ve yüksek ihracat oranlarıyla plastik boru sektörünün en güçlü firması ünvanını kazanan Esen, ürün çeşidi bazında da Türkiye'nin lider kuruluşu. Avrupa'nın en geniş ürün yelpazesine sahip tescilli plastik boru firmasının Esen Plastik olması, yurdumuz için ayrı bir gurur oluşturuyor.

YENİLİKÇİ YAKLAŞIM

Esen Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, Türkiye'nin sanayi alanında gösterdiği başarılı gelişimde sektör bazında kazandıkları başarıdan büyük onur duyduklarını söyledi. Salih Esen, "Dünya plastik boru sektöründe ülkemizin adını her geçen gün daha da güçlü bir konuma taşımaktan mutluyuz. Teknolojik gelişim şart. Dünya markası olmanın en önemli özelliği teknoloji yanında, bilgiyi, kaliteyi ön planda tutan bir üretim zihniyetinden geçiyor. Biz de bu özelliklere sahibiz. Gelişmeleri anında takip ediyor, yeniliği hızla uyguluyoruz. Türkiye'de plastik boru sektöründeki ağırlığımızla Avrupa çapında artık kendimizle yarışan bir konuma geldik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plastik boruda Ege'nin öncüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN