Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta iki yılda 15 bin ton ambalaj atığı toplandı

İzmir'in Belediyesi'nin iki yıldır sürdürdüğü ambalaj atığı toplama projesinde, altı noktadaki 6 bin geri dönüşüm kutusunda 15 bin ton atık toplandı.

Giriş Tarihi: 25.7.2013 12:14
ÇEVKO ve Özmüşler Geri Kazanım firması ile birlikte yürütülen çalışmalarda çevre korunurken şehir ekonomisine de katkı sağlandı.

Ambalaj atık toplamada ilçenin rekor kırdığını belirten Belediye Başkanı Hakan Tartan, projenin sağlıklı ilerlemesine katkı sağlayan esnafa ve duyarlı vatandaşlara teşekkür etti. Tartan, "İzmir, birçok konuda olduğu gibi çevre duyarlılığı ve doğa sevgisinde de öncülük yaptı. Konak'ta çok kısa sürede 10 binlerce ton ambalaj atığını geri dönüşüme kazandırdık. Çevreyi korumak, çöp toplamakla eşdeğer tutuluyor. Çöp toplamak, temiz ve düzenli bir çevre için elbette önemli ancak neyi çöp olarak nitelendiriyoruz, neler geri dönüşümle yeniden kazanılabilir, çevreyi korumak adına bu ayrımı iyi değerlendirmek önemli. Biz Konak'ta bu bilinci yerleştirmek için önemli adımlar attık." dedi.

Konak'ta ambalaj atıkları için belirlenen yer ve günler şöyle: Hatay İnönü Caddesi ve Mehmet Ali Akman Mahallesi pazartesi ve cuma, Güzelyalı ve Göztepe mahalleleri salı ve perşembe, Mithatpaşa Caddesi, Çankaya, Konak, Muratreis, Mithatpaşa Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Alsancak, Kültür Mahallesi, İsmet Kaptan Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Gıda Çarşısı, Yenişehir, Çınarlı, Mersinli, Güneşli ve 26 Ağustos mahalleleri pazartesi, çarşamba ve cuma.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak'ta iki yılda 15 bin ton ambalaj atığı toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN