Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Kemeraltı'nda tarihi iftar

Kemeraltı Çarşısı'nda Konak Belediyesi'nin düzenlediği iftar yemeğiyle bin 500 esnaf ve vatandaş hep birlikte oruç açtı.

Giriş Tarihi: 26.7.2013 11:13
Konak Belediyesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği işbirliğinde Kemeraltı Çarşısı'nda iftar yemeği düzenlendi. Bin 500 kişiyi aynı sofrada buluşturan iftarda, Kemeraltı esnafı Konak'tan Türkiye'ye dostluk ve dayanışma mesajı gönderdi. Türkiye'nin en eski ve en büyük açıkhava alışveriş merkezi olan Kemeraltı Çarşısı'nda iftar coşkusu Konak Belediyesi farkıyla yaşandı.

Milli Kütüphane Caddesi üzerinde kurulan sofrada bir araya gelen esnaf ve vatandaşlar önce iftar saatinin gelmesini bekledi, sonra hep birlikte belediyenin ikramı, Ramazan'ın geleneksel tadı hurma ile oruç açtı. Konak Belediyesi'nin hazırladığı çorba, pilav, sebzeli et sote, pilav ve tatlıdan oluşan zengin ve sağlıklı iftar sofrasında yemek ve muhabbetin tadı birleşti.

Her gün kentin farklı bir noktasından İzmirlilerle oruç açan ve toplumu aynı sofrada birleştirerek sevgi, kardeşlik ve dayanışmaya vurgu yapan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan şöyle konuştu:
'Ramazan ayı sadece oruç tuttuğumuz değil, aynı zamanda birlik, beraberlik, dayanışma, yardım duygusunu da taçlandırdığımız bir süreç. Onun için çok önemsiyorum ve kentin her noktasında yurttaşlarımızla iftar coşkusu iftar şenliği yaşıyoruz. Çünkü iftarı gerçekleştirirken aynı zamanda dostlukları da geliştiriyoruz. Birçok yurttaşımıza Ramazan ayı süresince yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Yine farklı semtlerimizde iftarlar düzenleyerek kardeşliği, sevgiyi, dostluğu taçlandırmaya çalışıyoruz.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Kemeraltı'nda tarihi iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN