Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem sürücü, hem de yayalar rahat edecek

Denizli Belediyesi, şehirlerarası karayollarında yayaların karşıdan karşıya geçişini güvenli hale getirmek için şehrin 10. olacak Yunus Emre Yaya Üst Geçidi'nin yapımına devam ediyor

Giriş Tarihi: 28.7.2013
Denizli Belediyesi, şehirlerarası karayollarında köprülü kavşak yapımlarının ardından zaman içerisinde ihtiyaç duyulan yerlere de yaya üst geçitlerinin yapımına devam ediyor. Bu kapsamda Denizli'yi Antalya ve Muğla'ya bağlayan şehirlerarası karayolu üzerine şehrin 10. üst geçidi olacak Yunus Emre Yaya Üst Geçidi'nin yapımına devam eden belediye, bu güzergah da hem yaya hem de araç trafiğini daha güvenli kılacak.

ÇALIŞMA GECE YAPILDI
Yunus Emre Mahallesi'ne yapılan üst geçidin montajı ise gündüz trafiğinin yoğunluğu göz önüne alınarak gece yapıldı. Bir kaç gündür devam eden çalışma sonucu ayakları tamamlanan üst geçidin 80 tonluk tek parça gövde kısmı ise vinçler yardımıyla titiz bir çalışma sonucu yerine oturtuldu. Gece yarısında başlayan ve sabaha karşı tamamlanan montaj çalışmalarını Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da izledi. Yaklaşık 40 kişilik bir ekip tarafından montajı yapılan ve görünümüyle farklılığını hissettiren üst geçidin montaj çalışmalarını izleyen Başkan Zolan, "Yollarımızda ulaşımın daha güvenli yapılabilmesi amacıyla üst geçit projelerimize ayrı bir önem veriyoruz. Denizlimiz, yollarıyla, caddeleriyle ve yaya üst geçitleriyle ön plana çıkan bir kent haline geldi. Üst geçidimiz de şimdiden kentimize hayırlı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem sürücü, hem de yayalar rahat edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN