Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonların tercihi Şifa oldu

Giriş Tarihi: 28.7.2013

LYS sonuçlarının açıklanması ardından Şifa Üniversitesi, 5 branşın 4'ünde Türkiye birincisi, bir bölümde de Türkiye 2'ncisi olup, başarılırına bir yenisini daha ekledi

Üniversite sınavına giren yüzbinlerce öğrencilerin büyük bir merakla beklediği Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan LYS sonuçları Şifa Üniversitesi'nin zirvedeki yerini bir kez daha tescilledi. Şifa Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinde Türkiye birincisi, Diş Hekimliği Fakültesi'nde ise Türkiye ikincisi oldu. Y-MF-1 ve Y-MF-2 puan türünde Türkiye birincisi olan Burak Şahinoğlu, Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yerleşti. Üniversitenin 555 kişilik kontenjanı da yüzde 100 doldu.

3 ALANDA DA ZİRVEDE

Şifa Üniversitesi'nin kurulduğu yıldan beri zirvede yer alan bir üniversite olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yusuf Erdoğan, "Bu yıl da planlamalarımız doğrultusunda YÖK'ten 3 fakültemiz ile meslek yüksekokulumuz için 555 kontenjan talep ettik. YÖK bu talebimizi onayladı ve bu kontenjanlar tercih formlarında aynı şekilde yer aldı. ÖSYM açıkladığı LYS sonuçlarına baktığımızda Şifa Üniversitesi gururlandıran birçok konu görüyoruz. Y-MF-1 ve Y-MF-2 puan türünde Türkiye birincisi olan Burak Şahinoğlu ile birlikte sıralamada ilk yüzde yer alan birçok öğrenci üniversitesimizi tercih etti. İkincisi; Şifa Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinde Türkiye birincisi, Diş Hekimliği Fakültesi'nde de Türkiye ikincisi olduğunu görülüyor. Üçüncü bir mutluluğumuz ise, belirlediğimiz 555 kontenjanın tamamını da dolmuş ve üniversitemizi bu alanda da zirvedeki yerini almıştır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonların tercihi Şifa oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN