Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek kişilik eylem

Bozyaka Eğitim Hastanesin'de Ekim ayında el bileğinden ameliyat olan 80 yaşındaki Ruhi Okan, mağdur olduğu gerekçesiyle Konak Meydanı'nda günlerdir eylem yapıyor

Giriş Tarihi: 28.7.2013
Elinden yapılan operasyonu bir asistan hekim ve iki hemşirenin gerçekleştirdiğini söyleyen Okan, başarısız bir ameliyat sonucu, elindeki sinir sıkışmasının 3 kat daha arttığını iddia etti. Operasyonu gerçekleştiren hekimler hakkında şikayetçi olduğunu belirten Okan, "Şikayetlerimle ilgili henüz olumlu bir cevap alamadım. Benim ameliyatım başarısız oldu. Bana bununla ilgili bir yazı vermezlerse ihtihar edeceğim ve kanlı gömleğimi de hastaneye göndereceğim" dedi.

HEKİMLER AKLANDI

Okan, ameliyetına giren hekimleri ve görevlileri Sağlık Bakanlığı'na ve bölge idare mahkemelerine şikayet etmesinin ardından, ilgili kişiler hakkında soruşturma açıldı. İlgili kişiler tüm soruşturmalar ve mahkemeler tarafından aklandı. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Kalp ve Damar Cerrahı Operatör Dr. Serdar Bayrak, "Ruhi Okan'ın dosyasını hassasiyetle inceledik. Kendisi, 9 ay önce hastanemizde ameliyat olmuş. Fakat ameliyatlarda ne kadar başarılı olsanız da sonrasında gerekli ilaç ve fizik tedavilerini gerçekleştirmezseniz olumsuz sonuçların görünmesi mümkündür. Ruhi Bey'de gerekli tedavilerini aksatınca da bu sorunlar baş göstermiştir. Kendisi, ilgili yerlere şikayetlerini iletti. Gerekli kurumlar hassas bir şekilde incelemeyi gerçekleştirdi. Soruşturmalar sonucunda hocalarımızda ve hemşirelerimizde bir kusur görülmedi. Ama Ruhi Bey'e her zaman kapımız açık. Bize gelsin tedavisine tekrar başlayalım nasıl yardımcı olabiliriz diye bakalım" dedi.

"GELSİN, TEDAVİ EDELİM"
İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Operatör Dr. Mesut Özoğlu ise, "Kimsenin aklına geldiler kendi aralarında soruşturmayı kapattılar diye bir fikir oluşmasın. Soruşturmayı ve incelemeyi tamamen farklı kurumlar ve kişiler yönetiyor. Hiçbir doktor karşısına gelen hastasına zarar vermek için tedaviye başlamaz. Öğrendiğimiz kadarıyla Ruhi Bey, tedavilerini aksatmış ve istenmeyen sonuçlar olmuş. Ruhi Bey, bize gelsin tedavisini adım adım takip altına alalım. Eğer hastanemize karşı güvenini kaybettiyse onu başka bir hastaneye yönlendirelim ve tedavisine orada devam edelim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek kişilik eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN