Turizm fakülteleri içinde lider

Giriş Tarihi: 29.7.2013

KATİP Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü TM-1 türünde 351.403'le, en yüksek puanla öğrenci alan eğitim kurumu oldu

ÖSYM tarafından sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yaşanan tercih maratonunun sona ermesiyle fakültelerin puanları da şekillenmeye başladı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü TM-1 türünde 351.403'le, en yüksek puanla öğrenci alan Turizm Fakültesi oldu.

YÜZDE YÜZ İNGİLİZCE

Başarılarında çoğu uluslararası lisansüstü diplomaya ve yayınlara sahip akademik bir kadronun yanında ekip çalışmasının ve fakültede yaratılan güven ortamının önemli bir payı olduğunu vurgulayan İKÇÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Demir, "YÖk tarafından yüzde yüz İngilizce Turizm İşletmeciliği Doktora programımızın onaylanmasıyla birlikte, Türkiye'de Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitiminin tamamını yüzde yüz İngilizce veren ilk ve tek fakülte olduk. Kısa sürede, Avrupa'nın seçkin 16 Üniversitesiyle Erasmus anlaşması, Kanada'nın Bishop's Üniversitesiyle öğrenci ve öğretim üyesi değişim anlaşmaları yaparak, Fransa Amforth ve Hollanda Atlas gibi uluslararası turizm örgütlerine üye olarak uluslararası bir fakülte olduk. Bunu, alanında en iyi akademisyenleri kadromuza katarak başardık" açıklamalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm fakülteleri içinde lider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN