Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 bin motosiklet göz göre göre çürüyor

Giriş Tarihi: 30.7.2013

Çeşitli nedenlerle otoparka çekilen ve sahipleri tarafından alınmayan motosikletler için açılması gereken ihale 8 aydır yapılamıyor. Motosiklet koyacak yerin kalmadığı otopark, hurda çöplüğüne döndü

İzmir'de trafikten men edilen 3 bin motosiklet Milli Emlak tarafından 8 aydır ihaleyle satışa çıkarılmayınca Buca Trafik Otoparkı adeta hurdalığa döndü. Sahipleri tarafından da teslim alınmayan motosikletler yığılmaya neden olurken kapasitesi neredeyse dolan otoparkta yeni gelen motosikletleri koyacak yer kalmadı. İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı yetkilileri, "Motosikletleri zaman zaman ihaleyle MKE'ye satıyoruz. Durumu MKE'ye yazdık. Yanıt bekliyoruz, gelince hurda olarak satacağız" dedi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri tarafından kurallara uymayan motosiklet sürücülerine yönelik sıkı takip başlatıldı. Son 20 günde 9 bin motosiklet denetlendi, bunlardan eksikleri olanlara 4 bin 500 ceza kesildi. Saat 07.30'den 24.00'e kadar devriye gezen 20 trafik ekibi, kasksız ve ehliyetsiz olarak motosiklet kullanan sürücülere ceza yağdırdı. En çok ceza ehliyetsiz ve kasksız kullanım ile egzozdan kesildi. Son 20 günde yapılan denetimlerde 500 motosiklet trafikten men edildi.

YER SIKINTISI BAŞLADI

Bunlarla birlikte Buca Trafik Otoparkı'nda bekleyen motosiklet sayısı yaklaşık 3 bini buldu. Motosikletleri trafikten men edilen sürücüler trafik cezaları, çekme ve otopark ücretleriyle birleşince araçlarını otoparktan almıyor. Uzun bürokrasi trafiği nedeniyle de Milli Emlak, 8 aydır ihaleye çıkamayınca otoparkı hurdalığa döndü. Demirden bir dağ oluşturan motosikletler nedeniyle otopark neredeyse doldu. Polisler, yeni getirilen motosikletler için yer bulmakta sıkıntı çektiklerini söyledi. İzmir Milli Emlak Daire Başkanlığı yetkilileri ise şu açıklamayı yaptı: "Sahipleri tarafından alınmayan motosikletleri emniyet bize bildiriyor. Emniyet son olarak 2012 aralık ayında bize satılacak 500 motosikleti bildirmiş. Biz de Makine Kimya Enstitüsü ile gerekli yazışmaları yaptık. Mayıs ayında Enstitü'ye motosikletler için yazı gönderdik. 6 ay içinde yanıt vermesi gerekiyor. Bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 bin motosiklet göz göre göre çürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN