Bilginin başarıya dönüştüğü yer

Giriş Tarihi: 31.7.2013

Eğitim-öğretim hayatında 19 yılı geride bırakan Bornova Koleji, anasınıfı, ilkokul, ortaokul, fen ve Anadolu lisesinden oluşan bölümleriyle her yıl başarılarına yenisini eklemeye devam ediyor

Kurulduğu 1994-1995 eğitimöğretim yılından bu yana kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren okul, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye ve Uluslararası dereceleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Öğrencilere bilgiyi yükleyen bir kurum değil, öğrencilerin bilgilerini kullanarak tüm sorunlarını çözebilecek donanıma ulaştıran ve onların geleceklerine yön veren bir okul olduklarını söyleyen Bornova Koleji Kurucu Temsilcisi Bülent Aydoğdu, "Eğitim görevini üstlendiğimiz öğrencilerimizin her birini, insan haklarına ve değerlere saygılı, tam donanımlı ve topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edindik. Öğrencilerimizi modern dünyada, aile, iş ve toplum içerisinde iyi eğitim görmüş başarılı bireyler olarak yetiştirmektedir. Okulumuz öğrencilerin başarılı olması için her türlü eğitim olanağını, araç ve gereç desteğini sağlamaktadır. Daha da ötesinde, onları eleştirel düşünebilen, sorunlarla başa çıkabilen sorumluluk sahibi ve ülke değerlerinin yükselmesi için çalışan bireyler olarak yetişmesini, her zaman olduğu gibi sağlayacaktır" diye konuştu.

YABANCI DİL AĞIRLIKLI
Öğrencilerinin her yıl matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi branşlarda düzenlenen ulusal ve uluslar arası olimpiyatlara ve proje yarışmalarına katıldığını belirten Aydoğdu, sadece fen ve bilimde değil yüzme, voleybol, atletizm, cimnastik, resim gibi spor ve sanatsal branşlarda da il ve ülke çapında yapılan müsabakalarda üstün dereceler alındığını ifade etti. Okulda anasınıfından başlayan yabancı dil ve bilgisayar destekli eğitiminin de eğitimde uygulandığını söyleyen Aydoğdu, eğitimde fırsat ve imkan eşitliğinin sağlandığını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilginin başarıya dönüştüğü yer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN