Haftada 5 gün ders yarım gün etkinlik

İzmir Nokta Koleji, eğitimde farkındalık yarattı. Cumartesi de yarım gün ders yapılan okulda, sosyal etkinlik programlarına ağırlık veriliyor

Giriş Tarihi: 31.7.2013
İzmir Nokta Koleji, "Tam Gün Okul", "Sosyal Okul ", "Teknolojik Okul" ve "Dünya ile Entegre Yabancı Dil Eğitimi" anlayışıyla yeni eğitimöğretim sezonunda fark yaratacak. Fen bilgisi, matematik gibi temel derslerin yanı sıra İngilizce ve sosyal etkinliklerinde eğitim-öğretim müfredatında yer aldığı Nokta Koleji'nde, eğitim 5 gün yerine 5.5 gün olarak planlanıyor. Cumartesi de yarım gün sosyal faaliyetler için oluşturulan kulüp çalışmalarına ayıran okulda, öğrenciler hatfta sonu müzik, resim, dans ve spor gibi çeşitli sosyal etkinliklere katılıyor.

60 UZMAN ÖĞRETMEN
İzmir Nokta Koleji Kurucu Temsilcisi Osman Sadi Sonverdi, "2012- 2013 eğitim-öğretim yılı bizim ilk senemiz. İlk yılımızda 386 öğrencimiz, 60 civarında uzman öğretmeniz ve 20 personelimiz ile çocuklarımızı yetiştirdik. Uyguladığımız eğitim sisteminin, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğe hazırlanmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Nokta Koleji olarak uygulayacağımız eğitim programı tam gün okul, sosyal okul, teknolojik okul ve dünya ile entegre yabancı dil eğitimi olmak üzere, dört ana unsurdan oluşuyor. Bu dört unsur yaratıcılık atölyesi ve NASA patentli play attention sistemi ile destekleniyor" dedi. Sonverdi, "Öğrencilerimiz sabah saat 08.30'da okula geliyor, akşam saat 17.00'de de çıkıyor. Sabah gelen öğrencilerimiz yemekhanemizde kahvaltılarını yapıyor. Ayrıca gün içinde öğle yemeği ve aperatif kahvaltı imkanı da buluyor. Okulumuzda 45 saat eğitim veriliyor. Derslerde sadece matematik, fen bilgisi gibi dersler yok. Akademik başarının yanı sıra İngilizce ve sosyal yöndeki eğitimler de var" diye konuştu. Haftada yaklaşık 15 saat İngilizce ve sosyal aktivite zamanı olduğunu kaydeden Sonverdi, "Kulüp faaliyetlerimizde yapılıyor. Ülkemizde eğitim matematik, fen bilgisi gibi derslerle algılanıyor. Ama hayatta maalesef akademik başarıya ulaşmış ama sosyal hayata kendini hazırlamamış çok insan var. Logaritmayı, integrali çok iyi bilmek sosyal yaşamda çok iyi arkadaşlıklar edinmeyi gerektirmiyor. Sosyal anlamdaki başarıyı artırmak önemli. Kulüp faaliyetlerimiz ile sosyal yönden gelişimeye katkıda bulunuyoruz. Haftalık eğitim 5 gün değil, 5.5 gün. Cumartesi yarım gün sosyal eğitime ayırıyoruz" şeklinde konuştu. Nokta Koleji'nin fiziki yapısının da tam bir okul olarak planlandığını ifade eden Sonverdi, "Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Eğitim kampüsümüz çocukların her ütrlü ihtiyacı planlanarak inşa edildi. Önümüzdeki yıl ortaokul ile ilkokul binalarını ayırıyoruz. 3 yıl sonra ise kampüsümüzde 3 ayrı bina olacak ilkokul, ortaokul ve lise ayrı binalarda eğitim görecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftada 5 gün ders yarım gün etkinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN