Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖZGÜR KAYNAR: Yıldırım Bakan yıldırım hizmet

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım'ı anlatmaya gerek yok. İzmirliler başta olmak üzere, herkes çok iyi tanıyor. Hakkari'nin bir ilçesindeki yoldan uzaydaki uydularımıza, telekomünikasyon altyapısından hava, deniz, demir ve kara taşımacılığına hizmet alanıyla ilgili ne varsa A'dan Z'ye her şeyi en güncel bilgilerle bir çırpıda nasıl saydığına pek çok defa tanıklık ettim. Bir devlet yöneticisinin nasıl olması ve ne yapması gerektiğinin en müstesna örneklerinden kendileri. Böylesine kritik bir bakanlığı 11 yıldır başarıyla yönetmesinin ardında hiç şüphesiz ki, bu farklı yönü ve millete hizmet aşkı var.

SORUN HEMEN GİDERİLDİ

Geçtiğimiz günlerde İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu arayınca, Sayın Bakan'ın duyarlılığını bir kez daha görmüş oldum. İzmir Çevreyolu'nda hatalı olduğunu düşündüğüm bir yeri, bu köşeden yazmıştım. Çiğli Anadolu Caddesi'nden Çevreyolu'nun Bornova yönüne bağlantıyı sağlayan yerdi bahsettiğim. İki şeritli yol, tam bağlantı yerinde tek şeride düşüyor, ana yola çıkmak isteyen sürücüler, Çevreyolu'nda hızla ilerleyen araçların önünde kendini buluyordu. "Üzücü kaza yaşanmadan önlem alınmalı" demiştim. Sayın Bakan okuyunca müdahale edildi ve oradaki sorun giderildi. Bize de teşekkür etmek düştü. Bunca yoğunluğuna rağmen bu satırları takip edip, çözüm bekleyen konulara küçük büyük demeden anında müdahale eden Ulaştırma Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Devlet işte böyle yönetilir, hizmet işte böyle verilir, gelecek kuşaklara işte böyle örnek olunur.

BİR TEHLİKE DAHA VAR!

Bu arada Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'na ve ekibine de yakın ilgisi nedeniyle teşekkürler... Konu İzmir Çevreyolu'ndan açılmışken, bunu da yazmamak olmaz. Burayı yarış pistine çeviren, sürücülere hız tacizinde bulunan ve güvenli ulaşımı tehdit edenlere de "Dur" denilmesi gerekiyor. Trafik ekiplerinin burada da gerekli önlemleri alması, denetim yapması şart. Ama duyan yok! Kuralsızlığın alıp başını gittiği, kaza tehlikesinin sürekli yaşandığı çevreyolu sanki özerk bölge gibi, kimse dokunmuyor. Ortalıkta ne bir görevli var ne de trafik ekipleri. Keşke, defalarca dile getirdiğim bu sorun da Sayın Binali Yıldırım'ın görev alanında olsa da hemen çözülse. Ancak İzmir Milletvekili olarak kendileri buna da müdahale edebilir, trafik ekiplerinin çevreyollarında görev yapmasını sağlayabilir. Ümitlerimiz Yıldırım Bakanımızda...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖZGÜR KAYNAR: Yıldırım Bakan yıldırım hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN