Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ahi felsefesini rehber edindik"

Silay, başkanı olduğu Ödemiş Şoförler ve Odası'nın yaptıkları ve ilke edindikleri çalışmalar hakkında Egeli Sabah'a konuştu

Giriş Tarihi: 1.8.2013
Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, esnaf yöneticileri olarak Ahi felsefesini günümüzde de yaşatmayı, yeni nesillere bu güzel değerimizi hatırlatmayı hedeflediklerini söyledi, "Dayanışma ruhunu pekiştirmek için iftarlar düzenliyor, halka daha kaliteli hizmet vermek için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, ilçemizdeki taşıma kooperatiflerine de destek olmak amacıyla bilgisayarlar aldık. Tüm bunlar esnafın daşanışmasına birer örnektir" dedi. Başkan Silay'la Oda'nın faaliyetleri, yaptıkları ve yapacakları hakkında konuştuk.
Odanızın kaç üyesi bulunuyor?
500 civarında. İlçemizdeki minibüs, taksi ve otobüs çalıştıran esnafı bize üye.
Odanızın çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?
Sosyal etkinliklerle Ahilik geleneğini yaşatmayı hedefliyoruz. İş yaşamında kaliteli hizmeti, dürüstlüğü ve toplumsal dayanışmayı ilke edindik. Ahilik, Anadolu'da yüzyıllardan bu yana esnaf sanatkarların temel felsefesini oluşturmuştur. Ahi ilkeleri, sadece ticari hayatı değil, sosyal yaşamı da düzenleyen kurallar bütünüdür. Esnaf yöneticileri olarak Ahi felsefesini günümüzde de yaşatmayı, yeni nesillere bu güzel değerimizi hatırlatmayı hedefliyoruz. Dayanışma ruhunu pekiştirmek için iftarlar düzenliyor, halka daha kaliteli hizmet vermek için çalışmalar yapıyoruz. Üyelerimizin çalışma alanı yollar. İşimizi icra ederken trafik, jandarma gibi karayollarının sorumluları ile birlikte çalışıyoruz.
Ramazan'da yardım yaptınız mı?
Aynı zamanda Ödemiş Atatürk Mahallesi muhtarlığını da yürütüyorum. Her yıl Ramazan'da mahalle sakinlerinden yardım toplayıp, belirlenen 120 yoksul ailenin ihtiyacını karşılıyoruz.
İlçenizdeki diğer kooperatiflerle ilişkileriniz nasıl?
Ahi geleneğinin müşteri memnuniyeti ilkesine özen önem veriyoruz. Tüketiciye güler yüzle ve kaliteli hizmet vermek ana ilkemiz. Şoförler Odası olarak bize bağlı 12 yolcu taşıma kooperatifine bilgisayar aldık. Burada amacımız kooperatiflerin işlemlerini teknolojnin nimetlerini de kullanarak daha kolay ve hızlı gerçekleştirmeleridir. Bu şekilde yolcularımızın daha rahat ve güvenli ulaşımlarına katkı koyacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ahi felsefesini rehber edindik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN