Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz Üniversitesi ülkemizin yüzakı

Giriş Tarihi: 2.8.2013

Gediz'e övgü yağdıran Vali Mustafa Toprak, "İzmir'e ve ülkemize böyle bir üniversiteyi kazandıran eğitim gönüllüsü hayırseverlere teşekkür ediyorum. İnsanlık böyle kurumlarla yücelecek" dedi

Gediz Üniversitesi, Seyrek'teki kampüsünde geleneksel iftar programı düzenledi. İzmir Valisi Mustafa Toprak, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, İzmir Milletvekili Aytun Çıray, rektörler, sivil toplum örgütü yöneticileri, bürokratlar, gazete temsilcileri, tanınmış işadamları, sanayiciler ve üniversite kurucuları katıldı. Vali Mustafa Toprak, Gediz Üniversitesi'nin 4 yıl gibi kısa sürede İzmir'in ve ülkemizin yüzakı konumuna geldiğini ifade etti. Toprak, bağışlarla eğitime başlayan Gediz'in örnek bir başarı öyküsü olduğuna dikkat çekti, şunları söyledi: "Böyle bir üniversiteyi kurup bu noktaya getiren İzmirli eğitim gönüllüsü hayırseverlere teşekkür ediyor, onları kutluyorum. Eğitime bu katkılar olmasa, gençlerimizi Atatürk'ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma hedefi doğrultusunda yetiştiremeyiz. Bu bilim kurumları, insanımıza değer verdiğimizi, gençlerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırladığımızı bizlere gösteriyor. Ne mutlu ki İzmirimiz birbirinden güzide üniversitelere sahip. İnsanlık, bu kurumlarla yücelecek."

BÜYÜK GURUR KAYNAĞI

Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk ise, elde ettikleri başarının sırrı olarak sadece eğitimi ve geleceği düşünerek bir araya gelebilmeyi gösterdi. Kavuk, şöyle konuştu: "İzmir'e, Ege'ye, ülkemize ve insanlığa en değerli katkının eğitimle yapılacağını bilen İzmirli eğitim gönüllüleri olarak el ele verdik. Gediz'in temelleri, toplum yararı düşünülerek ve hiçbir kamu kaynağı kullanılmadan atıldı. Arkadaşlarımızın bağışlarıyla Ege'nin en büyük vakıf üniversitesi kampüsünü ülkemize kazandırdık. Şimdi de yine onların destekleriyle Çiğli'ye dünya çapında bir sağlık kampüsü kuracağız. Bizler için yaşamımızdaki en büyük mutluluk ve gurur kaynağı Gediz Üniversitesi'dir. Bu kurum, ülkemiz ve geleceğimiz için gerçekleştirilmiş en güzel, en anlamlı sosyal sorumluluk projelerinden biridir. Üniversitemizi daha iyi yerlere getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Destek veren herkese bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz."

TÜM HEDEFLERE ULAŞTIK

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de geçen 4 yılda tüm hedefleri tutturduklarını belirtti.. Prof. Dr. Çevik, "Beş yılda 5 yıldızlı kampüs, 5 yıldızlı eğitim, 5 fakülte ve 5 bin öğrenci planlamıştık. Tüm bunlara 4 yılda ulaştık. Şimdi yeni hedeflere yürüyoruz. Lisans eğitimi için üniversitemize öğrenci gelen ülkelerin sayısı 52'den 70'e ulaşacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz Üniversitesi ülkemizin yüzakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN