Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuz korkusunu yenen yavru İzmir yüzdü ve güneşlendi

Sıcak havadan bunalmasına rağmen havuza girmekten çekinen yavru "İzmir", sonunda bu korkusunu yendi.

Giriş Tarihi: 2.8.2013 11:16
Daha önce bakıcıları tarafından hortumla yıkanarak serinleyen İzmir, artan hava sıcaklığına fazla dayanamayarak kendini havuza attı. Sevimli in havuz sefasından sonraki güneşlenme seremonisi de görülmeye değerdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda dünyaya gelen ve Türkiye'de doğan ilk fil olma özelliğine sahip "İzmir", annesi Begümcan ve babası Winner'in serinlemek için kullandığı havuza girmekten korkunca parkta adeta seferberlik başlatılmıştı. Filin yardımına yetişen bakıcıları, sevimli yavruyu uzun süre hortumla yıkayarak serinletmeye çalıştı. Artan hava sıcaklığına daha fazla dayanamayan İzmir, ilk havuz deneyimini bakıcılarının şaşkın bakışları altında yaşadı.

Önce küçük adımlarla suya girdi, ardından 700 kiloluk bedenini suya sokarak serinledi. Çok kısa bir sürede havuzda yüzmenin keyfine varan sevimli fil, bir yandan hortumuyla vücuduna su atarken bir yandan da bakıcısıyla şakalaşmayı ihmal etmedi. Bakıcısı da kovayla su atarak ona karşılık verdi. Anne ve babası da yavrularının havuz sefasını keyifle seyretti. Sempatik hareketlerine havuzdan çıktıktan sonra da devam eden İzmir'in yere yatıp güneşlenmesi ve kumlarla oynaması, ziyaretçiler tarafından ilgiyle seyredildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuz korkusunu yenen yavru fil İzmir yüzdü ve güneşlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN