HÜLYA DİNÇEL: Her yer işgal altında

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Yanda gördüğünüz ve buna benzer yüzlerce başvuru dilekçesi "okuyucu mektubu" olarak bana da yollanmış. Dilekçeden de anlaşılacağı gibi, okuyucularım defalarca Karşıyaka Belediyesi'ne bir kısmı Konak Belediyesi'ne kaldırımlarına kavuşmak üzere başvuruda bulunmuşlar. Ama netice, sizlerin de gördüğü gibi kocaman bir hiç. Maalesef Büyükşehir de dahil olmak üzere, bu sorunu çözemediler. Kaldırımlar yayaların değil, işgalcilerin. Yürüyüş yolları, yani gezi yolları da işportacıların.

SORMA ÖDE, VERGİSİ!

Gidin Konak'a. Bir zahmet, Konak Vapur İskelesi'ne. Kemeraltı girişinde yürümeye çalışın. İşportacı cenneti İzmir'de, yürümede sıkıntı duymayana madalya vermek lazım. Kaldırım işgali ve işportacı istilası. Sokak ve sokak arkaları. Otopark rezaleti, yani yol kesip, "Sorma, öde! Yoksa lastik veya silecek gider..." Ben bu konuları defalarca dile getirdim. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nden çıt çıkmıyor. Belki yeni Valimiz Mustafa Toprak, bu konulara duyarlılık gösterir de, vatandaş rahatlar. Sayın Valim, İzmir'de kaldırım işgali, işportacı, sokak arası yol kesen otoparkçı ve gizli gasp gibi sorunlar var. Lütfen! Bu konulara hakimiyet bekliyor vatandaş. Bir de ciddi olarak trafik polisi konusu var. Nasıl mı? Anlatayım: Yeterli trafik memuru yok. Bornova Küçükpark'ta örneğin. Magandalar dört yol ağzı, kavşak dinlemeden seyir yoluna aracını park ediyor. Fotoğrafla yayınladım. Ama arayan soran olmadı. Asayiş de maalesef zafiyette. 3 yıl olacak. Yolda bilgisayarını çalmak için oğlum saldırıya uğradı. Hala faili meçhul. Yazdım, geri dönüş yok. Nezaketen arayıp bilgi veren bir basın birimi yok herhalde teşkilatta. Eve hırsız girdi. Üç yıl geçti. Fail meçhul! Kısaca durum iç açıcı değil, Sayın Valim!

BAYRAKLI'DA DURUM

Bayraklı Salhane Metro Durağı önünden yaya olarak bir kez geçmeyi deneyin, lütfen! Ve vatandaşınızın eziyetini görün. Sürekli gündeme taşıyınca, Büyükşehir Belediyesi sinyalizasyon takviyesinde bulundu. Ancak yeterli değil. Yaya trafiğinin yoğun saatlerinde trafik polisi şart. Çok yazdık ama kendi kendine konuşan oyuncak bebek gibi oluyoruz bazen. Vee Karşıyaka, Nergis, Alaybey, ESHOT Sokağı... Ana caddede inanın yürümek için cambazlık gerektiriyor. Şehit Fethibey ve arka sokaklarında kaldırım yetmemiş, yolun içine de masa atmışlar. Bir çok eski yapının olduğu bu mahallerde bir yangın çıksa tam bir facia yaşanır. İtfaiye giremez işgalden. İzmir'de ciddi bir kaldırım işgali, işporta ve yolları otopark olarak kullandıran kesimin terörü var. Çözüm belediyelerle emniyetin işbirliği. Bugün biraz iç kararttım ama sorunlar diz boyu. Sevgili okurlarım, işgalden uzak yaşayacağınız güzel günler dilerim.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜLYA DİNÇEL: Her yer işgal altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN