Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moloza suçüstü

Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, ormana inşaat molozu dökmek üzere olan bir vatandaşın fotoğrafını çekti, Facebook'ta paylaştı

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, ormanlık alana inşaat molozu dökmek üzere olan bir vatandaşı yakaladı. Vatandaşı moloz yüklü traktörü ile birlikte fotoğraflayıp Facebook'ta paylaşan Oklu, "Bu adam şahin tepesinde ormana inşaat molozu döküyordu, durdurup men ettik" diyerek bu gibi durumların Alo 177, 157 ve 155' bildirilmesi gerektiğini duyurdu. İlginç olay, önceki gün Denizli-Acıpayam karayolunda Şahin Tepesi mevkiinde yaşandı. Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Acıpayam ilçesine bir ziyarete gittiğini belirterek, inşaat molozu yüklü bir traktörün ormanlık alana doğru keskin bir dönüş yaptığını gördüğünü söyledi.

CEZASI 10 BİN LİRA

Daha önce Denizli Orman Bölge Müdürlüğü görevini de yürüten Oklu, "Traktördeki molozların ormanlık alana döküleceğinden şüphelendim ve yaklaşık 200 metre sonra ben de geri dönüp aracı aramaya başladım. Seyir tepesi yakınlarında aracı buldum. Traktörün römorkundaki molozlar dökülmek için damper kaldırıldığı sırada, 'durun' diye bağırdım. Durdular ve cep telefonumla bu görüntüyü fotoğrafladım" diye konuştu. Vatandaşa, hazine arazisine ve ormanlık alana moloz dökmenin 10 bin lira dolayında cezası olduğunu söylediğini anlatan Oklu, "Vatandaşa, 'plakanı aldım ve fotoğraflarını çektim. İşte deliller burada. Orman Bölge Müdürlüğü'ne de konuyu ileteceğim. Burada bir çöp görürsem sorumlusu sensin' dedim. Vatandaş çok korktu, beti benzi attı. Daha sonra korkuyla oradan ayrıldı" dedi. Oklu, daha sonra suçüstü yakaladığı moloz dökme olayını Facebook'taki hesabında paylaştı. Vatandaşın fotoğrafına da yer veren Oklu, şu notu yazdı: "Bu adam Şahin Tepesi'nde ormana inşaat molozu döküyordu, durdurup men ettik. Ormanlık alanlara moloz dökenleri Alo 177, 157 ve 155'e bildirelim, çevremize sahip çıkalım." Belediyenin belirlediği alan dışına moloz dökülmesine karşı vatandaşların duyarlı olması gerektiğini kaydeden Oklu, yol kenarlarındaki bir çok ormanlık alanda moloz yığınları ile karşılaşıldığını, bunun önüne geçmek için mutlaka duyarlı olunması gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moloza suçüstü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN