Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pes vallahi!

Giriş Tarihi: 2.8.2013

İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Tuğrul Yemişçi, Alsancak Stadı'nın tadilatı için destek sözü aldıklarını hatırlattı, "Sen Spor Bakanlığı'nın vaadini bırak, İzmir'den ve TFF den kaynak ara. Pes vallahi" diyerek, Altay, Göztepe, Karşıyaka ve Altınordu'ya yüklendi

İzmir'de Alsancak Stadı tartışması yaşanıyor. Tarihi statta oynamak isteyen Altay, Karşıyaka, Göztepe ve Altınordu, tadilat konusunda TFF'nin yanı sıra belediyelerden ve valilikten destek istemişti. İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) Başkanı Tuğrul Yemişçi, stat konusunda Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle görüştüklerine değinerek, "Dönemin Altay Başkanı Ömer Hızlıok, Alsancak Stadı'nı devretme sözü verdi. Ancak sonra Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile görüştü ve 'Stadın tadilatı, programda yokmuş. Stadı devredince yeniden kiralama garantisi olmadığı için devretmekten vazgeçtik' ifadelerini kullandı" dedi.

TRENİ RAYDAN ÇIKARDILAR
Şimdi Altay , Altınordu, Göztepe ve Karşıyaka'nın kendi ceplerinden 600 -700 bin lirayı zemin için harcayacaklarına değinen Yemişçi, "Bu parayı önce TFF ödeyecek ama kulüplerin gelirlerine karşılık kullandıracak. Stat kullanım ücreti ile birbirlerinden parayı mahsup edecekler. Ben buna, yoluna giden treni raydan çıkarmak derim. Sen hazır parayı, Spor Bakanlığı vaadini bırak, İzmir'de yerel yöneticilerimizden ve TFF den Alsancak Stadı için kaynak ara. Pes vallahi" dedi. Yemişçi, İZVAK'ın bu temaslarda devre dışı bırakılmasına da sitem etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pes vallahi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN