Türkiye'nin en iyi haber sitesi

81 ilimizde kalite eğitimi veriyorlar

BESA Persona Eğitim Hizmetleri, kamu kurumlarına ve özel sektör şirketlerine kaliteyi artırmaya yönelik eğitim programları hazırlıyor

İzmir'de bundan 7 yıl önce iki girişimcinin ortaklığı ile kurulan BESA Persona Eğitim Hizmetleri, kamu kurumlarına ve özel sektör şirketlerine kaliteyi artırmaya yönelik eğitim programları hazırlıyor. İzmir merkezli olan BESA, ODTÜ ve İTÜ mezunlarından oluşan çekirdek kadrosu ile Edirne'den Artvin'e kadar 100'den fazla eğitmen kadrosu ile Türkiye'nin 81 ilinde de eğitim hizmetleri veriyor. Bölgenin özelliğine göre sistemi daha verimli hale getirecek projeler yaratıyor. Lokomotif eğitim dalı, "Kalite Yönetim Sistemleri" yani "ISO" belgeleri olan BESA Persona'nın, yurt dışında İran ve Mısır'da olmak üzere iki şubesi daha bulunuyor. Kurum, bugüne kadar düzenlediği eğitimlerle 400 bin kişiye eğitim sertifikası verdi.

"İZMİR BİZİ İSTEMİYOR"
Anadolu'da bakanlıkların il, ilçe teşkilatları, birçok valilik ve kaymakamlık ile çalışan BESA, devlet dairelerindeki personelin hizmet kalitesini yükseltmek için eğitimler düzenliyor. Kişilerin, şirketlerin, kurumların isteklerine göre birçok dalda eğitim programları hazırlayan kurum, 58 üniversite ile işbirliği yapıyor. Türkiye'nin doğusundan batısına kadar 81 ilin 80'i ile çalıştıklarını belirten BESA'nın kurucu ortağı Sami Ertuğrul şöyle dedi: "Devletin bile gitmediği yerlere eğitim hizmetleri götürüyoruz. ReferanSlarımızdan bizi buluyorlar. Burada nasıl eğitimler düzenleyebiliriz diye oturup konuşuyoruz, TÜİK verilerine bakıyoruz. Veriler çerçevesinde eğitim programları hazırlıyoruz. Ancak bunu İzmir'de yapmak mümkün değil. Bilgi ve tecrübemizden yararlanmak için bizi Ankara'dan Emniyet Genel Müdürlüğü'nden arıyorlar ama bize İzmir'de kimse selam vermiyor. Biz uluslararası bir eğitim kuruluşuyuz. Mısır'daki şubemizden İzmir'e 10 günlük eğitim turları düzenleyeceğiz fakat ne salon bulabiliyoruz ne de yardım istediğimizde olumlu bir cevap alabiliyoruz."

KALİTE ORTAYA ÇIKIYOR

BESA Persona Eğitim Hizmetleri'nin kurum ve kuruluşların isteklerini karşılamak için var olduğunu belirten BESA' nın kurucu ortağı Berke Funda ise, "Bizim en sık karşılaştığımız sorulardan bir tanesi de 'Sadece kalite eğitimi mi veriyorsunuz?' sorusu. Gördüğümüz her şey zaten eğitimin bir fonksiyonu. X firma neden personeline iletişim eğitimi veya neden proje yönetimi eğitimi alıyor? Çünkü eğitimlerin sonunda kalite ortaya çıkıyor. Eğitime organizasyon olarak bakılmıyor. Eğitime bu şekilde bakılan yerlerde doğal olarak yapacak bir şey yok. Türkiye'de iş yapmak isteyen kim varsa, valisi, kaymakamı, emniyet müdürü müftüsü bizi buluyor. Camilere ezan okuma teknikleri ile ilgili eğitim verdik. Sonuç olarak ortaya kalite çıktı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
81 ilimizde kalite eğitimi veriyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN