Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftlikköy mucizesi

Çeşme'nin şirin balıkçı köyü, 10 yıl içinde yapılan yatırımlarla turizm cennetine döndü. Türkiye'nin dört köşesinden insanlar sakin bir tatil için Çiftlikköy'e gelmeyi tercih ediyor

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çiftlikköy'deki iftar sofrasında vatandaşlarla buluştu. Tütüncüoğlu, 10 yıl önce balıkçı köyü olan Çiftlikköy'ün, bugün değeri milyonlarla ifade edilen sakin bir turizm diyarı olduğunu söyledi. Son yıllarda Çeşme'nin yükselen ve emlak değerleri artan bölgelerinden olan Çiftlikköy meydanında kurulan iftar sofrasına, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, İlçe Başkanı Halil Saatli ve İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Banu Ayhan ile 400 kadar mahalleli katıldı. Yaşamakta olduğumuz iletişim çağında ne yazık ki komşu, eş-dost-akraba ilişkilerinin geçmişte olduğu kadar canlı olmadığından yakınan Başkan Tütüncüoğlu, Ramazan ayında samimi duygularla bir araya getiren kalabalık iftar sofralarının, toplumun değerleri açısından önemli olduğunu vurguladı.

DEĞERİ ÇOK ARTTI
Çeşme Belediyesi tarafından sezon başında yeni bir plaj daha kazandırılan Çiftlikköy'e, yaptıkları yol, sahil düzenlemeleri ve parklarla bölgenin değerinin hızla artığını söyleyen Tütüncüoğlu, şunları söyledi: "Çeşme'de yürüttüğümüz kanalizasyon ve altyapı çalışmaları tamamlandı. Çeşmemiz emlak değer artışı ile Türkiye'nin 3 büyük metropolünü geride bıraktı. Yaptığımız yatırımlarla değeri yükselen Çiftlikköy de bu prestij ve değer artışının bir parçası oldu. Bundan 10 yıl kadar önce küçük bir balıkçı köyü olan Çiftlikköy, bugün Çeşme'nin gözde mahallesi, Türkiye'nin dört bir yanından birçok insanın sakin bir tatil geçirmek için seçtiği yerlerden biri haline dönüştü."

DOĞALLIĞINI KORUYOR

Başkan Tütüncüoğlu, on yıl kadar önce bölgede yok fiyatına satılan ev ve arsaların bugün iyi ve karlı yatırım olarak değerlendirilen gayrimenkul haline dönüştüğü Çiftlikköy'ün, benliğini koruduğunu ve doğal dokusunu kaybetmeden gelişmelere ayak uydurduğunu kaydetti. Başkan Faik Tütüncüoğlu, "Çiftlikköy'ün, yükselişi ve değer artışını sürecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftlikköy mucizesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN