Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmin yeni ipekyolu Selçuk'tan başlayacak

Meryemana, Efes, Kuşadası gibi turizm merkezlerinin ortasında bulunan Selçuk'a 10 bin metrekarelik dev otogar yapılacak. Güney Ege ve Akdeniz'e giden turistler de otogarı kullanabilecek

Giriş Tarihi: 8.8.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk'a modern otobüs garajı yapmak için çalışma başlattı. Selçuk köyü olarak anılan bölgede inşa edilecek yeni otogar için yürütülen kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. 10 bin 131 metrekarelik alan, 1.7 milyon liraya kamulaştırıldı. Bünyesinde barındırdığı Meryem ana ve Efes Antik Kenti gibi dünya mirası eserlerle Ege Bölgesi'nin ve Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan İzmir'in Selçuk ilçesi yeni ve modern bir otogara kavuşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek olan otogar 10 bin 131 metrekare alanı kapsayacak. Gerek bünyesinde barındırdığı ören yerleri gerekse İzmir ve turizm merkezlerinden Kuşadası arasında konumlanması nedeniyle büyük öneme sahip olan Selçuk, yeni otogarla yerli ve yabancı turistlere daha iyi hizmet verecek.

BÖLGESEL OTOGAR

Selçuk Köyü olarak anılan bölgede inşa edilecek yeni santral garaj aynı zamanda bölgesel otogar olarak da hizmet verecek. İzmir'den Ege ve Akdeniz Bölgesi'ndeki diğer turistik bölgelere giden turistlerin güzergahı üzerinde yer alan Selçuk Otogarı için şimdi modern ve çağdaş bir proje hazırlanacak. Avam projesi hazır olan otogar için bu yılın sonunda en gec önümüzdeki yılın başında yapım ihalesine çıkılabilecek. Tüm bu çalışmalar tamamlandıktan sonra ilçeni önemli bir gereksinimi de böylece karşılanmış olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin yeni ipekyolu Selçuk'tan başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN