Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ayvalık için hazırım'

2014 seçimlerinde belediye başkanı olmak için çalışmalarını sürdüren ATO Başkanı Gençer, hedeflerini Egeli Sabah'a anlattı

Giriş Tarihi: 10.8.2013
Yaklaşık 8 yıldır Ayvalık Ticaret Odası (ATO) Başkanlığını yapan Gençer, Ayvalıkgücü Spor Kulübü'ne 2. ve 3. ligde oynarken yaklaşık 6 yıl yöneticilik ve başkanlık yaptı. Yıllarca basketbol, winsörf ile sporla içiçe bir yaşam süren Gençer, Ayvalık'a hizmetini siyaset arenasında sürdürmek istiyor. Siyasette Atatürk'ün kurduğu CHP'yi tercih ettiğini söyleyen Gençer, önceki seçimlerde adının sürekli olarak başkan adayları arasında geçtiğini ancak bugüne kadar siyasete girmeye sıcak bakmadığını ifade etti. Dünyaca ünlü Ayvalık zeytinyağının coğrafi işaret almasını sağlayan Gençer, "Artık Ayvalık'ın sorunlarına daha fazla eğilmek adına, CHP'den belediye başkan aday adayı olacağım. Çocukluğumdan beri Ayvalık ile ilgili çeşitli kurumlarda çalıştım. Spor kulüpleri olsun, dernekler olsun çeşitli yerlerde görevler aldım. Bundan sonra tüm enerjimi, heyecanımı, bilgi birikimimi, deneyimimi kentim için kullanmak istiyorum. Bende çok büyük heyecan var. Bu heyecanımı doğduğum büyüdüğüm kente yansıtmak istiyorum" dedi.

PROJELER HAZIR

Ayvalık'ın bünyesinde çok büyük avantajlar sağlamasına rağmen potansiyelini iyi kullanamadığını dile getiren Gençer, hem ekonomik açıdan hem de daha keyifli bir hayat sürdürebilmek adına ciddi projelere imza atacaklarını söyledi. Ayvalık'ın nitelikli ve bilinçli bir insan topluluğuna ev sahipliği yaptığını belirten Gençer, şöyle devam etti; "Hedefim Ayvalık'ı sadece Türkiye'de çok iyi tanıtabilmek değil, tüm dünyada kentimizi en işi şekilde tanıtabilmek. Doğal mimarisini koruyarak, coğrafi güzelliklerini bozmadan, geçmişten gelen toplulukların oluşturduğu medeniyeti geleceğe taşıyarak, Ayvalık'ı güzel yerlere getirmek istiyorum. Bizim yapmamız gereken bu doğayla, bu coğrafyayla birlikte buraları daha da güzelleştirmek. Görsel kimliği kullanmak gerekiyor. Şehrin içine turizmi yaymamız gerekiyor. Altınova, Küçükköy, Ayvalık, Cunda birlikte kalkınacaktır."

"TEMİZLİK ÇOK ÖNEMLİ"
Ayvalık'ın çevre sorunlarını çözmek istediğini vurgulayan Gençer, "Temizlik çok önemli bir nokta. Kanalizasyon ve çevre sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Ayrıca iç denizin ulaşımda kullanılmasını hedefliyorum. Çevre derken görüntü kirliliğine de değinmek istiyorum. Ayvalık şehir merkezi ve Cunda'da tarihi dokuda büyük tabelalar görüntü kirliliği yaratıyor. Bu tür görüntülerin olmaması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ayvalık için hazırım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN