Babasına donördü, şimdi damat

Babası İbrahim Gönültaş'a karaciğerinden parça vererek ikinci yaşamın kapılarını açan Ahmet Gönültaş (23), huzur içinde dünya evine girdi

Giriş Tarihi: 10.8.2013
Nişanlı ve üniversite 3. sınıf öğrencisiyken 21 Mayıs 2012'de babası İbrahim Gönültaş'a (47) karaciğerinden parça vererek ikinci yaşamın kapılarını açan Ahmet Gönültaş (23), evlatlık görevini yapmanın huzuru içinde önce okulunu bitirdi, ardından da dünya evine girdi. Ahmet Gönültaş, düğün yapıp nişanlısı Arzu ile evlenirken, organ kardeşi olan oğlunun mürrivetini görmenin mutluluğunu yaşayan baba Gönültaş, "Oğlum beni yaşatmak için neşter altına yatmaktan çekinmedi. Onu damat ettim, dünyalar benim oldu" dedi. Balıkesir'in Edremit ilçesi Akçay beldesinde oturan 4 çocuk babası İbrahim Gönültaş, karaciğer yetmezliği nedeniyle 2001 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı. Yıllarca ilaç tedavisiyle idare eden Gönültaş'a karaciğer nakli yapılmasına karar verildi. Gönültaş, 2012 Mayıs başında İzmir Kent Hastanesi'ne başvurdu, verici taraması yapıldı. 12 kardeşli Gönültaş'a verici olmak için kardeşlerinin yanı sıra 4 çocuğu da donör olmak için sıraya girdi. Donör bolluğu açısından büyük şansa sahip Gönültaş'a üç oğlunun ortancası Ahmet Gönültaş hayat aşısı oldu. İzmir Kent Hastanesi Karaciğer Nakil Grubu Sorumlusu Doç. Dr. Murat Kılıç başkanlığındaki ekip, 21 Mayıs 2012'de baba-oğul Gönültaşlar'ı ameliyata aldı. Baba Gönültaş'ın hastalıklı karaciğeri oğlundan alınan sağlıklı karaciğer dokusuyla değiştirildi. Donör olmak, babası için ameliyat masasına yattığında hem üniversite öğrencisi hem de nişanlı olan Ahmet Gönültaş'ın hayatında herhangi bir değişikliğe neden olmadı.

OKULUNA GERİ DÖNDÜ

Nakilden birkaç gün sonra taburcu olan Ahmet Gönültaş, öğrencisi olduğu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ne döndü. Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nü bitirdi, Haziran'da cüppe giyip diplomasını aldı. Diplomadan sonra düğün hazırlıklarına başlayan Ahmet Gönültaş Arzu Vural (20) ile evlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasına donördü, şimdi damat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN