Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı'nın akıllı binası adım adım

Giriş Tarihi: 15.8.2013 12:39

Hizmet Binası inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Henüz 4 yıllık bir belediye olmasına rağmen kısa süre sonra bir hizmet binasına sahip olacak Bayraklı'da vatandaşlar hizmetlerden ve çalışmalardan memnun olduklarını ifade ediyor.
Altınyol üzerinde eski nikah sarayı ve yanında bulunan arazinin satın alınmasıyla başlanan hizmet binası inşaatının altyapı çalışmalarının yüzde 40'ı tamamlandı. Fore kazık sistemi ile yerin 4 kat altına inilecek bina inşaatı için 20 metre boyunda 278 adet kazık çakıldı. Binanın çevresine çakılan kazıkların tamamlanmasıyla birlikte içi boşaltılmaya başlandı.

İnşaat programın önünde devam ediyor. Yerin 4 kat altına yapılacak otopark ile deniz seviyesinin altına inildi. Çalışmalar sırasında temelden çıkan su ise pompa yardımıyla dışarı atılıyor. 15 metre derinliğe kadar 139 adet 7 sıra yatay ankraj işleminin tamamlanmasıyla birlikte temel çalışmaları bitmiş olacak. 7/24 devam eden çalışmalar sayesinde Bayraklı halkı iş programının önünde devam eden inşaatın bitmesiyle birlikte hizmet binasına kavuşacak.

Çalışmaları yakından takip ettiğini dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 'Tüm ulaşım akslarının üzerinde bulunan hizmet binası inşaatında işin en zor kısmı olan temel çalışmaları yerinde devam ediyor. Denize yakın olması nedeniyle çalışmalar sırasında yüksek miktarda su da çıkıyor. Çıkan su havuz sistemi oluşturarak bir noktada toplayıp daha sonra pompa ile inşaat dışına tahliye ediliyor. Vatandaşlarımıza en kısa süre içerisinde bir hizmet binasına kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı'nın akıllı binası adım adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN