Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde herkes eşit

Gediz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Merkezi kurdu. Bu sayede bir dağ köyündeki bile yüksek lisans programlarına katılabilecek

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Gediz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kurdu. Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle kısa sürede hayata geçirildi, YÖK onayıyla da resmen hizmete girdi. Gediz Üniversitesi'nde yüksek lisans ve sertifika programlarına katılıp kariyer yapmak isteyen İzmir dışından, hatta yurtdışından adayların talepleri üzerine bu uygulama başlatıldı. İleri teknolojinin kullanıldığı eğitim, yer ve zaman sorununu ortadan kaldırıyor. İsteyen istediği yerde ve saatte derslere katılabiliyor, sınav olabiliyor. Öğrenciler için tek gereken, internet bağlantılı bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Gediz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (Gedizuzem) ilk etapta işletme (MBA) lisansüstü eğitimi ile Dış Ticaret Uzmanlığı, Elektronik Ticaret, Pazarlama-Kişisel Satış Teknikleri sertifika programları açıldı. Önümüzdeki günlerde sağlık işletmeciliğine ve sistem mühendisliğine de yüksek lisans öğrenci kaydı yapılacak. Ayrıca farklı alanlarda da sertifika eğitimleri düzenlenecek. Lisans ve önlisans programlarındaki bazı dersler de Gedizuzem üzerinden işlenecek. uzem.gediz.edu.tr adresli internet sitesinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

ARTIK İMKANSIZ DEĞİL

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, ülkemizde uzaktan eğitim verebilen az sayıdaki üniversiteler arasına girdikleri için sevinçli olduklarını açıkladı. Prof. Dr. Çevik, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından öğrencilerin, oturdukları yerden Gediz Üniversitesi'nde öğrenim görebileceğini dile getirdi, şunları söyledi: "Kent merkezinden uzaktaki bir köyde yaşayan öğretmenin, doktorun ya da herhangi bir kişinin, eğitimine devam ederek kendini geliştirmesi normal koşullarda pek mümkün değil. Çalışma ve ulaşım koşulları ne yazık ki engel oluyor. Bu ve buna benzer imkansızlıklar uzaktan eğitim sayesinde aşılıyor. Böylece eğitimde fırsat eşitliği de sağlanıyor. Yakın gelecekte kullanım alanı daha da artacak, örgün eğitimdeki ağırlık yerini uzaktan eğitime bırakacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde herkes eşit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN