Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güldüren hata!

17 yaşındaki engelli kızının maaşı kesildi, Kaymakamlığa gidip nedenini sordu. Aldığı yanıtla ikinci kez şok yaşadı. 47 yaşındaki hurdacıya, "36 yaşında oğlun var, durumu da iyi" dendi

Giriş Tarihi: 16.8.2013
İzmir'de yapılan bir yanlışlık, fıkralara bile taş çıkartacak cinsten. Konak ilçesinde yaşanan olay şöyle gelişti: Gürçeşme semtinde geçimini hurda toplayarak sağlayan 47 yaşındaki Bayram Karahan ile ev hanımı eşi Sevim Karahan'ın (45) zihinsel ve bedensel engelli kızları 17 yaşındaki Tuğçe'nin maaşı, bir süre önce aniden kesildi. 3 ayda bir 1200 lira olarak yatırılan maaş kesilince, aile ev kiralarını bile ödeyemez hale geldi. Bunun üzerine Konak Kaymakamlığı'na giden baba Karahan, maaşın neden kesildiğini yetkililere sordu. Aldığı "Oğlunuzun üzerine kayıtlı kamyonet var" yanıtıyla ikinci bir şok yaşadı.

"OĞLUM YOK"
Yetkililere oğlu olmadığını söyleyen Karahan, kendisinden 11 yaş küçük erkek kardeşi Muammer Karahan'ın (36) başvuru formuna oğlu olarak yazıldığını görünce bir şaşkınlık daha yaşadı. Yetkililere durumu anlatan Karahan, yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini istedi. Bir hata yapıldığının anlaşıldığını söyleyen Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu hatanın nasıl olduğunu bilmiyorum. Erkek kardeşim bekar. Benim 3 kızım var, hiç oğlum olmadı. Yapılan yanlışlıkla 47 yıl sonra oğlum olmuş oldu. Yanlışlık düzeltilsin, kızımın maaşı yeniden bağlansın." En büyük kızı Tuğba'nın (18) 12. sınıf öğrencisi olduğunu belirten Karahan, "Büyük kızım üniversiteye hazırlanıyor. Ekonomik olarak zor durumdayız. Onu üniversiteye nasıl göndereceğim bilmiyorum. Hurda toplayarak evimi geçindirmeye çalışıyorum. Erkek kardeşim de kalp ameliyatı olduğu için 8 yıldır çalışamıyor. Ona da biz bakıyoruz. Kızımın engelli maaşı ile evde bakım ücreti bize destek oluyordu. Fakat engelli maaşı kesilince çok zor durumda kaldık" dedi.

AKÜLÜ ARABA İSTEDİ

Ev hanımı anne Sevim Karahan (45) engelli maaşının yapılan yanlışlık yüzünden kesilmesine çok üzüldüğünü belirtti, "Ev sahibi 'Kirayı ödeyemiyorsanız çıkın' diyor. Kışın ortasında sokakta kalmak istemiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Bu hata düzeltilsin. Kızım için bir akülü araba istiyorum. Akülü arabası olursa sokağa çıkıp gezebilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güldüren hata!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN