Şiddete karşı el ele verdiler

Uşak'ta doktora yapılan bıçaklı saldırı, bardağı da, sabırları da taşırdı. Kendilerine uygulanan şiddete, "Dur" demek için 5 bin sağlık çalışanı adına platform kuruldu

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Uşak'ta sağlık çalışanlarının bir ihbar üzerine bir hastaya yardım için gittikleri evde bıçaklı saldırıya uğramasının tepkileri devam ediyor. Uşak Tabip Odası Başkanı Dr. Adnan Memiş, saldırıya sert tepki gösterdi, "Kentte 5 bin sağlık çalışanının kayıtlı olduğu oda, sendika, dernek, birlik gibi kurumlardaki arkadaşlarımız bir araya geldi, Uşak Sağlık Platformu'nu oluşturdu. Bundan sonra sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete karşı hep birlikte mücadele vereceğiz" dedi.

"KARARLIYIZ"
Uşak'ta, ihbar üzerine bir eve giden 112 Acil Servis ekibinin saldırıya uğradığını, Dr. İrfan Yavuz'un eli bıçaklı hasta yakını tarafından kovalandığını hatırlatan Memiş, şöyle dedi: "Sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırılar her geçen gün şiddetini artırarak sürmektedir. Önceki günkü olayda arkadaşlarımız canlarını zor kurtarmışlardır. Sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırılar böyle devam ederse, toplumumuzun sağlık hizmeti alamayacağından endişe ediyorum." Dr. Memiş, son saldırı olayından sonra, Uşak'ta kamu ve özel sektörde çalışan yaklaşık 5 bin sağlık görevlisini temsil eden 10 kurum ve kuruluşun Sağlık Çalışanlarına Karşı Şiddeti Önleme Platformu kurduğunu da açıkladı, "Platform üyesi dernek ve sendikalara baktığımızda, siyasi yelpazenin farklı uçlarında yer alan tüm sendika ve dernekler, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti önlemek için tek vücut, tek yürek haline gelmişlerdir. Bu da Uşak'ta sağlık çalışanlarının bu konuda ne kadar kararlı olduğunun göstergesidir" diye konuştu. Öte yandan 112 acil çalışanlarına yapılan saldırının detayları da netleşmeye başladı. Bıçaklı saldırgan, Gökhan Ç'nin kendinden ayrılmak isteyen nişanlısını feci biçimde dövdüğü, çağrılan sağlık ekibinin geldiği sırada da dövmeye devam ettiği öğrenildi. Doktor İrfan Yavuz'un, genç kızın dayak yemesini engellemek isteyince, Gökhan tarafından bıçakla kovalandığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddete karşı el ele verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN