Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Başbakan'dan 3 talebim oldu"

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret eden Başkan Kocaoğlu KESİAD'ın düzenlediği toplantıda sanayicilerin sorunlarını dinledi

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KESİAD)'ın periyodik olarak düzenlediği geleneksel kahvaltıya katıldı. Burada, Başbakan'dan OSB'ler için isteklerde bulunduğunu söyledi. Toplantıda sanayicilerin sorularını yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, çeşitli konularda önemli bilgiler de verdi, "Buraya metronun gelmesi, hızlı trene bağlandı. Hızlı tren banliyö olarak kullanılacak. Onun güzergah tespitleri için çalışıyoruz. Hızlı tren, aynı zamanda metro hattı olarak da kullanılacak. Ayrıca bizim Otogar'a kadar bir ilk etap projemiz vardı. Hızlı trene bağlandığı için onu da Ulaştırma Bakanlığı ile görüşüyoruz" dedi. 'OSB'lere Büyükşehir Belediyesi olarak neler yapılması gerekir" sorusuna İzmir Banliyö SistemiİZBAN hattı açılış töreninde yaptığı konuşmayı hatırlatarak cevap veren Kocaoğlu şöyle devam etti:

'OSB'LER İÇİN İSTEK
"Sayın Başbakan'dan, üç talebim oldu. İlki, diğer illerdeki sanayi teşvik gruplamasının bizim mevcut OSB'lerimiz doluncaya kadar eşitlenmesi. İkincisi, olan İzmir Limanı'nın acilen derinleştirilerek, gemi sahasının geliştirilmesi. Üçüncüsü de hizmet ve turizm sektöründe çeşitlendirerek büyümek isteğimizdi. Vizyonumuzu böyle belirledik. Ancak böyle büyüyebiliriz dedim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Başbakan'dan 3 talebim oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN