Uzman çavuş artık zabıta olamayacak

Yeni yasa ile bundan sonra yerel yönetimler personel ihtiyacını Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı aracılığı ile karşılayacak

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Bir süre önce uzman çavuşluktan ayrılan 125 kişiyi yaptığı mülakatın ardından zabıta kadrosuna alan İzmir Büyükşehir Belediyesi bundan böyle artık zabıta ve itfaiye personeli ihtiyacını uzman çavuşlardan karşılayamayacak. Geçen ay gerçekleştirilen yasal düzenleme ile bundan böyle yerel yönetimler bu tür ihtiyaçlarını Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı'na bildirecek. İhtiyaçlar Ankara'dan merkezi atama ile karşılanacak. Yeni düzenleme ile birlikte belediyeler artık bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için sınav açamayacak.

SINAV DÖNEMİ artık BİTTİ
İzmir Büyükşehir Belediye sınırlarının il sınırlarına çekilmesi ile yetki alanı büyük ölçüde genişleyen Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki kaldırım işgalleri ile işportayı önlemek amacıyla yaklaşık 300 kişi arasından 125'ini yaptığı mülakatın ardından zabıta olarak işe başlattı. Yeni zabıtalar yeni işe başlamışken yasada değişiklik oldu. Yeni düzenleme ile yerel yönetimlerin bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için daha önce açtıkları sınavlar da bundan böyle tarihe karışmış oldu. Edinilen bilgilere göre yeni yasal düzenleme ile yerel yönetimler bundan böyle ihtiyaçlarını Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı'na bildirecek. Zabıta ve itfaiyeciler merkezi atama ile gönderilecek. Yani bundan böyle belediyeler bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için sınav açamayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzman çavuş artık zabıta olamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN