Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hikayeleri çok acıklı başarıları olağanüstü

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu, kampını İzmir'de yapıyor. Engelli şampiyonları barındıran ekipte, Ahmet ve Enes'in hikayesi dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Türkiye Özel Sporcular Spor Fedarasyonu Yüzme Gelişim ve Lisanslama kampı İzmir'de gerçekleşiyor. Federasyonun engelli sporcuları izlemek ve durum değerlendirmesi açısından yapılan kamp, Türkiye'nin 14 ilinden gelen yaşları 11 ile 23 arasında toplam 23 engelli sporcu bulunuyor. 10 günlük kampta çok özel şampiyonlar yer alıyor. Hemen hemen hepsi kendi gruplarında derece yaparak şampiyon olan, ülkemizi yurt dışında temsil etmiş engelli sporcuların arasında öyle iki isim var ki hayata bağlılıkları ile dikkat çekiyor.

KEYİFLE ÇALIŞIYORLAR

Zeka geriliği hastalığı olan 15 yaşındaki Ahmet Mintaz ve 16 yaşındaki Enes Bulut, yüzme branşında büyük başarı yakaladı. Defalarca kendi grubunda Türkiye Şampiyonu ve bu yıl 4 altın madalyanın sahibi olan Ahmet, 4 yaşından itibaren koruyucu aileyle birlikte yaşıyor. Yüzme sporunu çok sevdiğini söyleyen Ahmet, "Hocalarım bana destek verdi ve inandı. Onları çok seviyorum. Yüzmekten keyif alıyorum. İleride daha da çok madalya sahip olmak istiyorum" dedi.

YURttA BÜYÜDÜ

Doğum sırasında annesini kaybeden ve babası bakamayınca çocuk esirgeme yurduna verilen 16 yaşındaki Enes Bulut'un'da birçok şampiyonluğu ve madalyası bulunuyor. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan Enes, bu yıl 2 altın 2 gümüş madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu. Özel şampiyonların İzmir'deki kampında başlarında bulunan TOSSFED Yüzme Teknik Kurul Üyesi Cengiz Çetin, "Çocuklarımızı bu hayatta bizde varız diyebilsinler diye sporla kucaklaştırıyoruz. Önceliğimiz çocuklarımızın sosyalleşmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hikayeleri çok acıklı başarıları olağanüstü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN