Gölcük'te sazlık alan tehdidi

Ege'nin Abant'ı olarak adlandırılan Ödemiş'in Gölcük yaylasındaki gölde sazlık alanların her geçen yıl artması, göl içi ve çevresine acil müdahale gerektiğini gözler önüne seriyor.

Giriş Tarihi: 21.8.2013 13:37 Güncelleme Tarihi: 21.8.2013 13:40
Serin havası ve yeşil doğası ile büyük ilgi gören yaylaya da adını veren gölün temizlenmesi ve göl çevresinin düzenlenmesi konusunda yapılan açıklamalara karşın henüz somut bir adımın atılamadığı Gölcük'te, Karşıyaka mevkiinde ortaya çıkan, doğu ve güneydeki kıyıları kaplayan sazlık alanlar, göldeki yaşamı da tehdit ediyor.

Kurak geçen dönemlerde büyük çekilmelerin yaşandığı Gölcük'te sazlık tehdidi giderek artarken, uzmanlar sazlık alanlar nedeniyle göl alanının küçüldüğüne dikkati çektiler. Su seviyesinin göl tabanına ulaştığı dönemlerde güneş ışınlarının göl tabanına vurmasıyla artan otlanmayla birlikte ortaya çıkan sazlıklar, piknikçilerin attığı çöpler nedeniyle de çöplüğe dönüşmüş durumda.

Vatandaşlar, Gölcük'ün hem içinin temizlenmesi gerektiğini, hem de çevre düzenlemesi yapılmasını gerektiğini belirterek, bölgenin önemli bir değerinin kaderine terk edilmesine artık 'Dur' denilmesinin vaktinin geldiğini söylediler


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölcük'te sazlık alan tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN