Yaza veda ettiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere keyifli ve eğitici bir tatil olanağı sağladığı Yaz Okulları'nda sezon kapandı. 7-15 yaş arası yüzlerce çocuk, bilgisayardan İngilizce'ye, bağlama ve gitardan sanat atölyelerine farklı alanlarda eğitim gördü

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Projeler ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Yaz Okulları Projesi, bu yıl da çocukların gözdesi oldu. Okulların kapalı olduğu yaz döneminde çocukların tatillerini kültürel ve sosyal aktiviteler ile değerlendirmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanmalarını sağlayarak başarı oranlarının artmasına katkı koyabilmek amacıyla 2010 yılında başlayan proje, bu yıl 1 Temmuz - 16 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Eğitici ve eğlenceli programları uygulandığı yaz okullarına katılan öğrenciler, dönem sonunda sertifikalarını geçtiğimiz günlerde aldı.

2 BİN 246 ÖĞRENCİ
Çamdibi, Bayraklı, Evka-4, Gaziemir, Evka- 1, Egekent, Toros ve Karabağlar'daki Kurs ve Sosyal Destek Merkezleri'nde düzenlenen yaz okullarının eğitim programı, Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları (İZMEB), Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) ile Sosyal Destek Merkezleri'nde görevli öğretmen ve psikologlar tarafından hazırlandı. 2010 yılında 3 kurs merkezinde 116 çocukla başlayan Yaz Okulu Projesi, 2013 yılında 8 merkezde 996 çocukla devam etti. 2010- 2013 tarihleri arasında 7-15 yaş arası toplam 2 bin 246 öğrenci yaz okullarına kayıt yaptırdı. Yaz okullarında çocuklara yönelik olarak İngilizce, bilgisayar, resim, bağlama, gitar, satranç, oyun atölyesi, öykü atölyesi, drama atölyesi, ritm atölyesi ve sanat atölyesi kursları açıldı. Bu yıl Evka-1, Bayraklı ve Karabağlar'daki yaz okulu etkinlikleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaza veda ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN