Nazilli Hamzallı köyü girişi trafiği sıkıntıya düşürüyor

Giriş Tarihi: 26.8.2013 11:51

Aydın-Denizli karayolunun Nazilli ilçesine bağlı Hamzallı köyü girişindeki bölümünde yaşanan trafik sorunu köylü vatandaşları tedirgin ediyor.

Narenciye üretim merkezlerinden biri olan Hamzallı köyü ve çevresi hasat zamanı ağır tonajlı araçların gelmesi trafiği sıkıntıya sokması noktasında vatandaşı kara kara düşündürüyor. Köy girişinin Nazilli tarafının trafiğe kapatılması sonucu, Nazilli yönünden gelen özellikle kamyon ve tırların köye girişte geniş manevra yapmak zorunda kaldığını, bu nedenle trafiğinde tehlikeye girdiğini söyleyen vatandaşlar, girişin Nazilli tarafında kalan bölümünün biraz daha genişletilerek açılması gerektiğini belirttiler.

Önceki düzenlemede Hamzallı Köy girişinin Nazilli tarafı açık olduğu belirtilirken yeni düzenlemede ise Nazilli tarafının kapatılarak Denizli tarafının açıldığı ifade edildi. Bu durumda Nazilli yönünden gelen araçların köye girişlerinin tehlike arz ettiğini belirten vatandaşlar, söz konusu girişin sadece Hamzallı Köyü girişi olmadığını, Pirlibey Kasabası ile bir çok köye de buradan girildiğini dile getiren köylüler yapılan çalışmanın yanlış olduğunu ve trafiği büyük tehlikeye düşürdüğünü iddia ettiler.
Bölgenin Narenciye üretim merkezlerinden biri olan Hamzallı Köyü'ne her sene çok sayıda ağır tonajlı araç girişi çıkışı oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Hamzallı köyü girişi trafiği sıkıntıya düşürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN