Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahşiş terörü

Konak ilçcesinde kuaför önünde gelin arabalarından bahşiş almak için bekleyen çocukların saldırgan hareketleri fotoğraf karelerine yansıdı

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Konak'ta bir kuaförün önünde gelin arabalarından bahşiş almak için bekleyen çocukların akıl almaz hareketleri fotoğraf karelerine saniye saniye yansıdı. Yaşları 10 ile 17 arasındaki çocuklar bahşiş vermek istemeyen damat ve yakınlarını tartakladılar. Gelin arabasının kapısını zorla açan çocuklar kapının arasına sıkıştırılmış zarfları arbede sırasında almayı başarınca hedeflerine ulaştı. Günü zehir etmek istemeyen ve çok fazla vakitleri olmayan gelin ve damadın yakınları hiçbir şey olmamış olay yerinden uzaklaşarak düğün salonuna doğru yollarına devam etti.

TEHLİKEYE ATILIYORLAR
Yaz mevsimi devam ederken düğün sezonu da hareketlendi. Düğünlerde konvoy halinde atılan şehir turları da bazı çocukların ekmek kapısı oluyordu. Şehrin belli yerlerinde yolu gözleyen bazı çocuklar, şehir turu atan gelin arabalarının önüne atlayarak bahşiş almaya çabalıyordu. Düğün konvoylarında gelin arabalarının önünü keserek ölüme meydan okuyan çocuklar birkaç lira bahşiş almak için hayatlarını tehlikeye atıyordu. Gelenek olduğu için gelin arabasını kullanan şoförler çocuklara bahşiş vererek kurtulabiliyordu. Fakat önceki gün Eşrefpaşa Caddesi 328 numaralı binanın önünde yaşanan olaylar "Bu kadarına da pes doğrusu" dedirtti.

PUSUDA BEKLİYORLAR

Yaşları 10 ile 17 arasında değişen çocuklar kuaförde saçlarını yaptıran gelin ve yakınlarını almaya gelecek olan araçları kurbanlarını pusuda bekleyen timsahlar gibi bekliyorlar. Bu olaylardan birinde kuaförden çıkan gelini almaya gelen damat ile yakınları araçla kuaförün önüne yanaştı. Aracın önünde bekleyen çocuklar bahşiş alamayınca başka bir plan uyguladı. Kaputun üzerine yatan çocuklar yine bahşiş alamayınca aracın kapısına yöneldi. Kapıyı zorla açan çocuklar ile araç sürücüsü arasında kısa süreli bir tartışma yaşadı. Sürücünün üzerine doğru yürüyen çocukları gören damat ile bir yakını olaya müdahale etmek istedi. Yaşanan arbededen yararlanan çocuklar kapının arasındaki içinde para bulunan zarfları almayı başardı. Hiçbir şey olmamış gibi rahat tavırlar sergileyen çocuklardan biri elindeki zarfları güneşe tutarak içinde kaç para olduğunu kontrol etti.

POLİS, hiç ETKİLİ DEĞİL

Olay yaşanmadan önce polisi aradıklarını ve asayiş ekiplerinin kısa süre önce olay yerine geldiğini anlatan vatandaşlar, "Polis ekipleri çocuklarla konuştu. Fakat polislere de aldırış etmediler. Ekip araçları olay yerinden ayrıldıktan sonra bildiklerini yapmaya devam ettiler. Polis gittikten sonra gelin arabasından zorla para aldılar. İnsanların gözü korktuğu için artık arabaları süslemeden kuaföre geliyorlar. Fakat yine bu bahşiş çetesinden kurtulamıyorlar" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahşiş terörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN